Після здобуття Україною незалежності була створена перша Нацгвардія. Я був у ній з початку 90-х, командував окремими частинами, бригадами, зокрема, і в Криму
У 2000 році через різне політичне спрямування керівництва держави Національна гвардія була знівельована, зокрема, була ліквідована її силова складова, це стосується, насамперед, військових частин із важким озброєнням. Наприклад, у Криму, в Керчі, була бригада, яка на озброєнні мала бойові машини БМ-21 «Град», ствольну артилерію, танки. Тоді нею командував Ігор Воронченко, нинішній командувач Військово-морських сил Збройних Сил України. Я був командиром бригади в Сімферополі. У мене на озброєнні тоді було все, правда, крім танків. Це були потужні, по-справжньому бойові бригади. І якщо б такі формування на початок анексії Криму були там, то у росіян нічого б не вийшло. Але це вже історичні наслідки...
Після початку військової агресії Росії на Донбасі у 2014 році керівництво України прийняло рішення відродити Нацгвардію, яка поєднала і народний рух у складі добровольчих батальйонів, і потужні формування Внутрішніх військ.
Зокрема, першими виступили підрозділи, що мали стрілецьку зброю, і підрозділи спеціального призначення. Силами Харківського гарнізону та спецпідрозділу «Ягуар» нам вдалося повністю ліквідувати спроби створення у Харкові так званої «ХНР». На жаль, на відміну від Харкова, це не вдалося зробити керівникам підрозділів у Донецькій і Луганській областях.
Нинішня Нацгвардія невелика за кількістю, але дієздатна. Цього року ми створили бригаду швидкого реагування за стандартами НАТО для протидії сепаратистським рухам. Вона дислокується в Гостомелі і передбачає швидке перекидання в будь-який регіон України для локалізації сепаратистських настроїв. Створена перша ротно-тактична група, з вересня вона виконує важливі завдання в зоні АТО. Друга ротно-тактична група також вийшла туди для виконання бойових завдань з прикриття напрямків з боку українсько-російського кордону у районі Станиці Луганської.
Крім того, сьогодні ми допомагаємо Національній поліції в локалізації та знешкодженні злочинців, які чинять збройний опір. Також охороняємо атомні станції, інші особливо важливі об’єкти, консульства і диппредставництва інших країн, розташовані на території України. Забезпечуємо охорону громадського порядку. Разом із Службою безпеки України протидіємо тероризму.