В Україні 18-20 лютого відзначають треті роковини розстрілів на Майдані
Зранку 18 лютого 2014 року протестувальники організували ходу до Верховної Ради України, яка отримала назву «Мирний наступ». Громадяни вимагали від влади рішень для виходу з кризи і врегулювання ситуації в країні, насамперед обмеження повноважень президента України шляхом внесення змін до Конституції України.
Працівники міліції, діючи за вказівками керівництва правоохоронного органу, спільно з так званими "тітушками", грубо порушуючи чинне законодавство, застосовували надмірне насильство і використали вогнепальні набої та зброю, вчинивши жорстокий силовий розгін ходи. Як наслідок, того дня на вулицях Інститутській та Грушевського, Кріпосному провулку та Маріїнському парку загинуло 10 осіб, а 509 отримали тілесні ушкодження, з них 37 - тяжкі, 85 - середньої тяжкості.
Пізніше, у ніч на 19 лютого 2014 року, під виглядом проведення АТО, відбувся штурм Майдану, захоплення і підпал будівлі Федерації профспілок України. У результаті протистоянь того дня загинуло 16 осіб, завдано тілесних ушкоджень 206 особам, з них 35 - тяжкі, 31 - середньої тяжкості. У приміщенні Будинку профспілок внаслідок пожежі загинули дві особи.
У вересні 2014 року Україна відкрила кримінальне провадження щодо розслідування злочинів на Майдані. На сьогодні Генпрокуратура розслідує понад дві тисячі епізодів у справі щодо злочинів на Майдані в період з 30 листопада 2013-го до 20 лютого 2014 року. Частину справ за подіями тих днів вдалося довести до суду. Зокрема, підозру повідомили командирам львівських і харківських «беркутівців», а також командиру роти харківського «Беркуту» - до суду направлені обвинувальні акти щодо них. Керівнику СБУ в Києві і Київській області інкримінують організацію незаконного проведення антитерористичної операції - штурму Майдану в ніч з 18 на 19 лютого. Загалом розслідування у справі подій 18 лютого в Маріїнському парку, на вулицях Грушевського та Інститутській завершено щодо п'ятьох «беркутівців», ще шість високопосадовців перебувають у розшуку.
До сьогодні Генпрокуратура повідомила про підозри кільком тодішнім високопосадовцям, зокрема екс-президенту Віктору Януковичу, екс-главі уряду Миколі Азарову, екс-генпрокурору Віктору Пшонці, екс-секретарю Ради національної безпеки та оборони Андрію Клюєву, екс-міністру внутрішніх справ Віталію Захарченку та його заступнику Віктору Ратушняку.
Як повідомляв Укрінформ, у період з 18 по 22 лютого 2017 року на проведення масових заходів у Києві подали 13 заявок різні громадські організації та політичні партії.
Зокрема, у суботу, 18 лютого, о 10:30 відбудеться пам’ятна хода із вшанування загиблих на Майдані по місцях найбільших сутичок від Українського дому до хреста на вул. Інститутській.
О 12:00 відкриється фотовиставка "У фокусі подій" в Українському домі у рамках проекту "Human Factor. Last Edition. by Photographers. Ukraine", на якій будуть представлені більше 200 знімків фотографів, які документували події зими 2013-2014 років на Майдані. Виставка проходитиме 18-21 лютого.
О 14:00 в Українському кризовому медіацентрі відбудеться презентація проекту "Родин Героїв Небесної сотні" "Відзнаки героїв".
У неділю, 19 лютого, о 14:00 розпочнеться акція добровольчого батальйону ОУН на Майдані Незалежності.
О 15:00 відбудеться прем’єра вистави-спомину "Ми, Майдан" у виконанні національного театру "Колесо" в концертній залі Українського дому. Після вистави відбудеться обговорення з учасниками подій на Майдані "Зріз пам’яті".