За рік потік нелегальних мігрантів до України зріс на чверть

За рік потік нелегальних мігрантів до України зріс на чверть

Укрінформ
Протягом 2017 року кількість нелегальних мігрантів до України, які потім прагнуть потрапити до країн ЄС, зросла на 26%.

Про це розповів речник Державної прикордонної служби Олег Слободян в ефірі телеканалу "Прямий".

"Ситуація принципово не змінилася у порівнянні з минулими роками — Україна як була транзитною державою для незаконних мігрантів, так і залишається транзитною державою для незаконних мігрантів. У той же час ми бачимо зростання кількості мігрантів у цьому році в порівнянні з минулим роком близько на 26%", - сказав він.

За його словами, протягом нинішнього року прикордонники затримали біля двох тисяч незаконних мігрантів, ще близько трьом тисячам потенційних незаконних мігрантів не дали в’їхати на територію України.

Слободян зауважив, що потрапляють мігранти в Україну двома шляхами, перший із яких — нелегальний, коли через пособників, у тому числі й у правоохоронних органах, вони незаконно слідують з Росії, потім, переховуючись із міста в місто, потрапляють на Закарпаття і на Закарпатті місцеві мешканці допомагають їм через гірські ділянки потрапити до Словаччини.

Читайте також: Запад-2017: Україна вже посилила контроль кордону на всіх напрямках

Він також зазначив, що інший шлях — легальний, коли потенційні незаконні мігранти потрапляють до України легально, наприклад, маючи на руках фіктивні довідки про навчання, а далі шлях повторюється — у вузи вони не потрапляють і прикордонники їх через кілька місяців чи тижнів ловлять на західному кордоні.

"Якщо говорити про лідерів країн-постачальників нелегальних мігрантів до України, то це країни пострадянського простору, серед яких на першому місці Молдова, Росія і Грузія, саме в такій послідовності", - наголосив речник ДПСУ.

Слободян додав, що саме з цих країн найбільше незаконних мігрантів українські прикордонники виявляють і тих осіб, які рухаються до країн ЄС, і тих, хто незаконно перебуває на території України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-