Вандалізм у Польщі: Київ просить у Варшави "належної охорони" для консульств
Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу повідомив посол України в Польщі Андрій Дещиця.
"Посольство України в Польщі направило ноту до МЗС Польщі з проханням провести відповідне розслідування і надати належну охорону нашим консульським установам на території Польщі. Крім цього, у мене була розмова з цього приводу із заступником глави МЗС Польщі Бартошом Ціхоцьким", - повідомив Дещиця.
За його словами, після виявлення образливих написів на будівлі почесного консульства генконсульство України в Любліні, а також почесний консул України в Ряшеві Єжи Хшановський поінформували місцеві правоохоронні органи про цю ситуацію.
"Правоохоронні органи відразу розпочали слідство. Вони мають записи з відеокамер, і сподіваємося, що це допоможе швидко встановити зловмисників", - заявив Дещиця.
Український дипломат зауважив, що інцидент у Ряшеві вписується у тенденцію, яка спостерігається упродовж останніх двох років.
"Спочатку були провокації проти українських місць пам'яті в Польщі, потім - польських місць пам'яті в Україні, а згодом почалися провокації проти дипломатичних установ. Зараз важливо знайти і покарати зловмисників, аби можна було запобігти подібним інцидентам в майбутньому", - констатував український дипломат.
Як інформувало агентство, на будинку консульства невідомі вандали написали польською мовою: "Україна - ОУН-УПА", "Waffen SS Galitzien", біля герба України намалювали шибеницю і напис Raus (нім. мовою "геть"), свастику і напис російською "нет".
Україна має у Польщі три генконсульства (Краків, Люблін, Гданськ), консульський відділ у Варшаві, а також вісім почесних консульств (Щецін, Познань, Вроцлав, Зелена Гура, Бидгощ, Холм, Ряшів та Перемишль).