МОЗ спростовує "драконівські" тарифи на медпослуги
Про це Ковтонюк написав на своїй сторінці у Facebook.
"Звідки опублікований в інтернеті "прейскурант"? Це - приблизні тарифи для пілотного проекту Національної академії медичних наук, МОЗ та Мінфіну. Уже цього року з чотирма інститутами Академії ми хочемо відпрацювати нову модель, коли держава оплачує тариф, а людина нічого не платить за свою операцію", - написав заступник міністра.
Ковтонюк пояснив, що приницип "гроші за пацієнтом", який впроваджується медичною реформою на всіх ланках надання медичної допомоги, передбачає сплату за конкретні медичні послуги, надані конкрентному пацієнту, - із державного бюджету. Отримувати ці кошти буде лікарня, здійснювати оплату - Національна служба здоров'я.
"Перше: кожна послуга буде мати вартість. Ця вартість буде називатися тарифом. Коли людина звернулася до лікарні і їй надали послуги (наклали гіпс, видалили апендицит), то ми будемо знати, у скільки це обійшлося. Друге: цю суму за послуги лікарня виставить до сплати. Але (увага! attention! achtung!) не пацієнту, а державі. І саме для оплати послуг буде створено Національну службу здоров'я України. Тому третє (і головне): пацієнт не буде платити нічого за послуги, які гарантовані державою. Тобто нуль. Уся суть реформи в тому, що держава оплатить послуги за пацієнта. Цим вона і займеться з 2020 року для третинної допомоги", - написав Ковтонюк.
Окремо він зауважив, що для того, щоб держава здійснила таку оплату, у пацієнта повинно бути направлення на операцію від фахівця.
Минулого тижня народний депутат Ольга Богомолець оприлюднила на своїй сторінці у Facebook розрахунки на операції клінік третинної ланки. Вона зауважила, що потенційно українцям варто готуватися сплачувати такі суми за лікування у разі виникнення необхідності.