Раді пропонують узаконити реєстрацію всіх домашніх тварин
Про це повідомляється на сайті парламенту.
Згідно з пояснювальною запискою, відповідний законопроект №7220 розроблено з метою запровадження обліку та ототожнення тварин шляхом збирання та занесення відповідної інформації до введеної єдиної державної електронної бази даних тварин.
Надважливою складовою у вирішенні питань, пов’язаних з тваринами, депутати називають відповідальність осіб, що їх утримують.
"Тільки механізм адекватної відповідальності за неналежне утримання тварин здатний врегулювати такі питання, як зниження рівня конфліктності населення та запобігання жорстокості по відношенню до тварин", - йдеться у поясненні до законопроекту.
Виходячи з цього, логічним рішенням означеного кола проблем депутати вбачають чіпування та реєстрацію тварин.
Законопроектом пропонується включення норм щодо заборони використання тварин на випробувальних мисливських станціях, а також для проведення іспитів, змагань і притравки мисливських собак.
Також пропонується заборонити розведення домашніх безпородних тварин, використання тварин для зайняття жебрацтвом, торгівлю домашніми або опікуваними тваринами в громадських місцях, не відведених спеціально для цих цілей, або без ветеринарних документів, передбачених законодавством про ветеринарну медицину, умертвіння вагітних самок тварин, умертвіння тварин за участю або у присутності неповнолітньої особи.
Законопроектом передбачається виключення деяких положень із Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», а саме, регулювання чисельності тварин із застосуванням метода евтаназії, умертвіння новонародженого приплоду тварин тощо, встановлення плати (адміністративний збір) за проведення реєстрації домашніх або безпритульних тварин.
Також пропонується справляти адміністративний збір у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб за державну реєстрацію домашніх або безпритульних тварин; за внесення змін до записів електронної бази даних обліку домашніх та безпритульних тварин, які мають власників або опікунів, у тому числі виправлення технічної помилки, допущеної з вини заявника, у розмірі 0,04 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Фінансове забезпечення державних реєстраторів (крім приватних ветеринарних установ, закладів та служб) пропонується здійснювати за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.