Поліція впроваджує нові методи розслідування викрадень людей

Поліція впроваджує нові методи розслідування викрадень людей

Укрінформ
Поліція затримала зловмисників у Києві за вимагання викупу в біткоїнах на суму, еквівалентну 5 мільйонам доларів. 

Про це заявив начальник Департаменту карного розшуку Нацполіції Сергій Тіхонов, повідомляє прес-служба МВС.

Нещодавно поліція затримала зловмисників за викрадення двох осіб у Києві. Вони вимагали викуп з потерпілих у криптовалюті — біткоїнах. У результаті проведеної роботи поліцейські звільнили заручників, які кілька місяців провели у полоні.

"Зловмисники ідентифіковані, наразі з ними проводять слідчі дії. Водночас ми активно працюємо далі, аби встановити інших учасників злочинної групи та притягнути їх до відповідальності», - зазначив Тіхонов. 

За його словами, злочинний світ адаптується до змін дуже швидко, зокрема і до еволюції валюти. Після появи криптовалют та можливості передавати кошти на електронний гаманець злочинці намагаються скористатись цим способом для незаконного збагачення. Вперше з таким видом злочину українські правоохоронці зіткнулись у 2016 році.

Тіхонов також повідомив, що у 2017 році поліція зареєструвала 507 кримінальних проваджень за фактом викрадень людей. Вже 386 зловмисникам повідомлено про підозру. У чотирьох випадках зловмисники вимагали викуп у вигляді криптовалюти.

Читайте також: Поліція торік викрила 143 банди наркодилерів

"Ми бачимо тут чітку роль організованої злочинності, відтак працюємо над виявленням організованих злочинних груп, які за цим стоять. Крім того, ми виявляємо конкретних людей, які віддають накази, знаходячись інколи в інших країнах світу", - зазначив він.

Начальник Департаменту карного розшуку наголосив, що оперативники виходять на слід зловмисників після збору детальної інформації про потерпілого та її повного аналізу.

"За останній час маємо чотири факти викрадень людей з вимогою викупу в електронній валюті. Злочини мали місце у Києві, Вінниці та Одесі", - додав Тіхонов.

Він нагадав, що у 2017 році українська поліція стала членом Європолу. Відтак в українських правоохоронців з’явився новий інструмент – так звана спеціальна слідча група, до якої входитиме низка країн. Співробітники, які увійдуть до цієї групи, документуватимуть діяльність злочинних «авторитетів» та «злодіїв в законі» не лише в Україні, а й закордоном.

"Адже злочини вчиняються в Україні, а гроші, здобуті незаконним шляхом, осідають в закордонних банках. Згодом зловмисники використовують їх у придбанні нерухомості та у бізнесі на території інших країн», - зазначив Тіхонов.

Керівник Департаменту повідомив про об’єднання зусиль декількох держав для досягнення однієї мети – боротьби зі всіма проявами організованої злочинності. У рамках міжнародної співпраці Нацполіція України отримала можливість проводити слідчі дії на території інших країн-членів Євросоюзу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-