У Мінсоцполітики розповіли, як планують провести монетизацію субсидій
Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі "Вечірнього прайму" на телеканалі "112 Україна".
"Ми плануємо цю роботу у два етапи, - на першому ми плануємо монетизувати субсидії для тих домогосподарств, які мають індивідуальне опалення, тобто використовують газ чи електроенергію для опалення приміщень, - ми їм плануємо видавати коштами, встановивши серйозну відповідальність за несплату комунальних послуг", - розказав він.
Другий етап буде стосуватися тих, хто отримує субсидії, проживаючи у багатоквартирних будинках, де є централізоване опалення.
"Наступний етап, - видавати тим, хто отримує субсидії, проживаючи у багатоквартирних будинках, де є централізоване опалення. Там, ми вважаємо, повинні бути спецрахунки, з картками, бо якщо, наприклад, ви не платите за житлово-комунальні послуги і у вас індивідуальне опалення, вас виконавець послуги може у будь-який момент просто позбавити цієї послуги. Для того, щоб її поновити, вам треба заплатити", - зазначив міністр.
Рева зазначив, що у цьому випадку планується запровадити спецрахунок, щоб уникнути випадків, коли через несплату послуг деякими мешканцями багатоквартирних будинків відключають весь будинок.
"Коли ми говоримо про багатоквартирний будинок, якщо ви платите, а ваш сусід ні, не можна його відключити, а вас – ні, це можна відключити весь будинок. Тому тут є проблема. Так от, щоб цієї проблеми не було, - спецрахунок, і людина з цього рахунку матиме право заплатити за певними рахунками кошти за ті комунальні послуги, які вона отримає", - підкреслив міністр.
За його словам, по закінченню сезону, якщо особа розрахувалась і в неї залишились кошти, вона може їх зняти і використати так, як вважає за потрібне.
Нагадаємо: Кабінет міністрів схвалив введення монетизації субсидій з 1 січня 2018 року, а 26 квітня Кабмін прийняв рішення про початок процесу монетизації субсидій.
Як повідомив Володимир Гройсман, це рішення торкнеться 1,5 млн сімей, які зможуть отримати приблизно 700 грн в якості одноразової виплати. Рішення передбачає грошову виплату, яка дорівнює вартості 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.