У Мінсоцполітики розповіли, кому доведеться переоформлювати субсидію
Про це заявив директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко, повідомляється на Урядовому порталі.
"Переважній більшості громадян, які отримують субсидії і не мають щойно куплених предметів розкоші, нових автомобілів, або у складі сімей яких немає працездатних осіб, що декларують нульові ставки доходу, - загалом це приблизно 80-85% нинішніх субсидіантів - як і раніше державна допомога буде перепризначена в автоматичному режимі і без необхідності звертатися до органів соціального захисту", - сказав він.
Водночас, за словами Музиченка, у зв’язку з введенням нових правил близько 15% громадян потрібно буде звернутися до органів соцзахисту за переоформленням субсидії.
«Усі, хто потребує допомоги від держави, будуть і далі її отримувати. Переважній більшості громадян субсидії на наступний опалювальний сезон будуть перепризначені автоматично. Звернутися до органів соцзахисту треба лише окремим категоріям громадян, які підпадають під нові критерії, які запроваджені для підчищення адресності субсидій і запобігання поширених зловживань. Приміром, сім’я купила автомобіль віком менше 5 років. До останнього часу така покупка не була критерієм для призначення чи скасування субсидії. Тепер треба внести це в декларацію і подати до органів соціального захисту нову заяву», - пояснив Музиченко.
Чиновник зауважив, що за попередніми розрахунками, кількість людей, яким може знадобитися звернення до органів соцзахисту, становить приблизно 15-20%.
«Цим людям просто треба звернутися до органів соцзахисту і подати пакет документів – заяву та декларацію - аби визначити право на субсидію. Тим, у кого статки не змінюються, які нічого не купували і у складі сімей немає працездатних осіб, які декларують відсутність доходу, – право на субсидію зберігається автоматично. Їм звертатися до органів соцзахисту, повторюю, непотрібно. Ми захищатимемо і далі тих, хто потребує допомоги. Але держава не буде платити за тих, хто має приховані статки або працює в тіньовому секторі. Це порушення принципів соціальної справедливості», - заявив Музиченко.
Він також нагадав, що згідно з урядовим дорученням, обласні державні адміністрації мають провести роз’яснювальну роботу серед жителів своїх областей, аби не створювати зайвий ажіотаж.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів 27 квітня вніс зміни в програму надання субсидій. Відповідне рішення прийнято в рамках підготовки до монетизації субсидій, яка передбачає отримання допомоги в грошовій формі і планується до впровадження протягом наступного опалювального сезону.
Так, згідно з рішенням уряду, відтепер громадяни не отримуватимуть субсидію на комунальні послуги, якщо у власності сім’ї є авто, якому менше 5 років, крім мопеда та авто, наданого органом соцзахисту населення.
Окрім того, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, тепер необхідно буде також вказувати в деклараціях про доходи – в новій графі «інші доходи».
Також субсидію не надаватимуть, якщо площа квартири перевищує 120 квадратних, а будинку – 200 квадратних метрів, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.
У випадку безробітних осіб субсидія надаватиметься тим, хто офіційно зареєстрований у службі зайнятості. Тим, хто працює без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматом рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень.
При цьому Кабмін також зменшив соціальну норму на опалення. Вона становитиме 4,5 м3 на 1 м2 площі, електроопалення – 30 кВт.год на 1 м2 площі. При призначені субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30%.