МінТОТ: 31% переселенців не знають про право участі у виборах
Про це заявив заступник профільного міністра Георгій Тука, коментуючи результати дослідження Національної системи моніторингу "Ситуація з ВПО в Україні", повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Дивимось цифри: 31% не знає, що має право брати участь у виборах. Другий показник - 24% переселенців не довіряють лідерам думок і не вірять у вибори. Це абсолютна соціальна криза, переселенці абсолютно зневірені - і це жах", - наголосив Тука.
Водночас він зауважив, що виникла необхідність проведення роз'яснювальної кампанії щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб.
Відповідно до результатів дослідження Національної системи моніторингу "Ситуація з ВПО" станом на червень 41% переселенців мають намір голосувати на наступних президентських та парламентських виборах в Україні, 33% не збираються голосувати. Ще 24% обрали відповідь "не знаю", а у 2% респондентів "немає відповіді".
Голосувати на наступних місцевих виборах, якби була така можливість, готові 58% опитаних, натомість 22% не голосували б, а решта з відповіддю не визначилися.
При цьому серед причин, з яких вони не збираються голосувати на наступних загальноукраїнських виборах, 31% вказали те, що "як ВПО, я не маю права голосу", ще 24% "не вірять у вибори, не довіряють владі", 16% не знають, як голосувати у місці переміщення, 9% вважають, що немає кандидатів, за яких вони могли б проголосувати. Релігійні міркування як причину неучасті у виборах вказали 2% опитаних, а 1% заявили, що не мають на це часу. Інші причини вказали 1% опитаних, а 11% стверджують, що ніколи не цікавилися участю у виборах. У решти відповіді не знайшлося.
Згідно з дослідженням 60% опитаних переселенців не обізнані з порядком голосування на президентських та парламентських виборах у місці переміщення, 38% - обізнані.
Міжнародна організації з міграції (МОМ) у співпраці з МТОТ 15 серпня презентувала черговий раунд звіту Національної системи моніторингу "Ситуація з ВПО в Україні". У процесі дослідження людей опитали стосовно їхнього рівня зайнятості, добробуту, доступу до соціальних послуг, рівня інтеграції в місцеві громади.