У Московському патріархаті заявляють, що не підуть із Почаївської лаври
Про це написав у Facebook керівник юридичного відділу УПЦ МП протоієрей Олександр Бахов.
"Почаївська лавра й надалі знаходиться у законному та правомірному користуванні братії чоловічого монастиря Української православної церкви! На сьогодні договір від 2003 року про користування спорудами (храми, дзвіниця, келії та ін.) Свято-Успенської Почаївської лаври за чоловічим монастирем УПЦ є діючим і не скасованим", - стверджує він.
Бахов також заявив, що рішення Мін'юсту про скасування державної реєстрації (вилучення із реєстру запису) про право користування на споруди Почаївської лаври не скасовує договір про користування від 2003 року. "Водночас право користування, набуте до 2013 року, не підлягає обов'язковій державній реєстрації", - стверджує представник УПЦ МП.
"Тому скасування такої державної реєстрації не позбавляє чоловічий монастир УПЦ права на користування спорудами Свято-Успенської Почаївської лаври. Між тим таке рішення Мін'юсту може бути скасоване у судовому порядку", - заявив Бахов.
Як повідомляв Укрінформ, напередодні Комісія Мін’юсту з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації скасувала незаконну перереєстрацію комплексу споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври.
Раніше Мінкульт оскаржив у Мін'юсті дії держреєстратора із вимогою скасувати рішення про держреєстрацію права УПЦ МП на користування майном Почаївської лаври та притягнути реєстратора до відповідальності.
На початку листопада у ЗМІ з'явилася інформація, що Почаївську Свято-Успенську лавру в Тернопільській області незаконно передано в користування УПЦ МП. Зокрема, депутат Почаївської міської ради Тарас Паляниця оприлюднив документи державного реєстратора, який 2018 року виконав рішення екс-прем'єр-міністра Віктора Януковича від 2003 року і передав у користування заповідника до 2052 року шість об'єктів Почаївської лаври (собори, дзвіницю, келії, архієрейський будинок – загалом 7 тис. квадратних метрів). Депутат продемонстрував витяг із Держреєстру, згідно з яким споруди лаври записані на УПЦ МП до 1 січня 2052 року з правом пролонгації.