Лікарням не платитимуть за неякісну роботу - МОЗ
НСЗУ має конкретні вимоги щодо якості медичних послуг. Якщо медичний заклад працює неякісно, то НСЗУ не купуватиме у нього послуги. В іншому закладі купуватиме. Органи місцевого самоврядування мають чіткі, зрозумілі вимоги щодо якості роботи медичного закладу, зокрема, що має бути у лікарні, без чого не можна надати медичну послугу. Секрет успіху трансформації охорони здоров’я у тому, щоб кожен виконав частину своєї роботи, зокрема, медики та органи місцевого самоврядування”, - сказав Ябчанка.
Як повідомляв Укрінформ, Національна служба здоров’я України (НСЗУ) виплатила перший у 2019 році мільярд медичним закладам, що уклали договір зі службою. Кошти надійшли на рахунки 891 медичного закладу.
Національна служба здоров’я України (НСЗУ) – фінансовий партнер медичних закладів. Вона замовляє та оплачує медичні послуги та лікарські засоби за програмою медичних гарантій. У 2018 році відбувся перехід на нову систему фінансування закладів первинки, а в 2019 році – амбулаторна та стаціонарна спеціалізована допомога. Реімбурсація теж буде іти через НСЗУ. Тобто, будуть укладатися договори з аптеками, там люди отримуватимуть ліки за безоплатними рецептами, а НСЗУ платитиме за це аптекам. Діяльність НСЗУ координується урядом.