Укроборонпром відреагував на інформацію про "відкати" Гладковському
Про це під час брифінгу заявив перший заступник генерального директора ДК "Укроборонпром" Сергій Омельченко, повідомляє Укрінформ.
"Сюжет щодо здійснення капітального ремонту двох літаків АН-26 для нашого зарубіжного партнера містив абсолютно заангажовану, навіть не журналістську інформацію, а вкид інформації, що є в принципі інформаційним ударом по Укроборонпрому. Це підтверджується тим, що задля підготовки цього сюжету програма "Наші гроші" звернулась до ДК "Укроборонпром" задля надання нашої позиції і додаткової інформації. І така інформація була вчасно надана програмі "Наші гроші". Але незважаючи на це, вона абсолютно не була використана", - заявив Омельченко.
Він наголосив, що програма журналістських розслідувань розповсюдила "неточні, недостовірні дані" щодо виконання Україною згаданого міжнародного контракту з використанням висотомірів.
Під час брифінгу заступник голови концерну повторив тези заяви, яку Укроборонпром оприлюднив раніше на своєму сайті, та зазначив, що питання логістики і доставки комплектуючих не коментуються концерном, оскільки концерн не надавав такі послуги.
Учасники заходу наголосили також, що через подібні скандали всесвітньо відомі українські підприємства авіаційної та ракетно-космічної техніки несуть репутаційні ризики.
Водночас, як зазначив під час брифінгу директор ДП "Державне Київське конструкторське бюро "Луч" Олег Коростельов, найбільша проблема полягає не в імпорті тих чи інших комлпектуючих для оборонних підприємств, а в намаганнях заробити на цьому.
"В СРСР витрачали великі кошти для того, щоб завезти щось, що б забезпечувало боєготовність і нові технології. Якщо ми це іноді робимо, нічого в цьому поганого немає, погане — якщо на цьому будується якась комерція. Мене засмучує, коли я чую про якісь дії деяких підприємств в Укроборонпромі, воно засмучує страшно, тому що підриває наш авторитет і віру в те, що можна правильно працювати", - зазначив Коростельов.
Нагадаємо, 4 березня проект "Наші гроші" оприлюднив нову частину розслідування закупівель комплектуючих за завищеними цінами для підприємств "Укроборонпрому", згідно з яким керівник концерну Павло Букін та колишній перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський нібито отримували "відкати" за постачання висотомірів для ремонту в Україні Ан-26 з Казахстану.
25 лютого у програмі "Наші гроші" була озвучена інформація про "багаторічну схему вимивання сотень мільйонів гривень" із українського оборонного комплексу, до якої, за даними журналістів, нібито, причетний син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. Пізніше у НАБУ повідомили, що фірми, які фігурують у розслідуванні журналіста Bihus.info Лесі Іванової, є об'єктами розслідувань детективів бюро.
Гладковський відкинув звинувачення у корупції та звернувся до НАБУ й ГПУ з проханням перевірити факти, наведені в журналістському розслідуванні. Він також звернувся з проханням на час перевірки викладених у розслідуванні фактів призупинити його повноваження як першого заступника секретаря РНБО України та голови Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю, що підтримав і Президент Петро Порошенко.
Згодом Укроборонпром повідомив, що директор ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова" Олексій Бабіч і директор ДП "Ізюмський приладобудівний завод" Сергій Філоненко також були відсторонені від посад.
Син колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор подав позов до суду на журналістів проекту Bihus.Info Дениса Бігуса і Лесю Іванову.
Верховна Рада доручила Тимчасовій слідчій комісії з розслідування корупції в армії дослідити у найкоротший термін оприлюднені факти щодо зловживань у державному концерні "Укроборонпром" та причетності до цього посадових осіб.
Президент 4 березня підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника Секретаря Ради національної безпеки й оборони.