В Україні планують змінити принципи держфінансування кіно - Бородянський
"Ми будемо змінювати з часом принципи прозорості фінансування кіно, ми будемо вводити рейтингування продюсерів. Тому що, на моє глибоке переконання, державне фінансування - це привілей... Ми будемо вводити інструменти, механізми прозорості", - зазначив Бородянський.
За його словами, таке рішення спричинене зокрема тим, що внаслідок пітчингу, проведеного Державним агентством з питань кіно, було втричі перевищено річний ліміт фінансування галузі.
"Я сьогодні мав зустріч із (керівництвом) Держкіно та радою по Держкіно (Рада з державної підтримки кінематографії, ред.)... і в серпні був проведений пітчинг, де прийнято рішення щодо фінасування фільмів-переможців на 1,7 млрд грн. Це втричі перевищує поточний бюджет Держкіно. Тобто була визначена державна підтримка фільмів на три роки наперед. Причому, на наш юридичний погляд, рада по Держкіно вийшла за межі своїх повноважень, тому що максимальна сума, якою вони можуть оперувати, - 500 млн грн на рік. Друга частина проблеми, що це кошти лише на ігрове кіно, і копродукцію. Тобто анімація, документальне кіно, серіали... вже не мають джерел фінансування", - пояснив міністр.
У період з 23 по 27 липня 2019-го року Державним агентством України з питань кіно було проведено другий етап Одинадцятого конкурсного відбору кінопроєктів.
Як повідомляв Укрінформ, Рада з державної підтримки кінематографії на своєму засіданні 8 серпня затвердила переможців одинадцятого конкурсного відбору кінопроєктів, що претендують на державне фінансування.
За підсумками відкритого голосування членів Ради до переліку переможців увійшов 101 проєкт.