Шевчук поскаржився до ДБР на голову Конституційного Суду
Про це Шевчук повідомив в ефірі Громадського.
Він розповів, що викликав поліцію, аби зафіксувати, що 16 жовтня його не пустили на роботу.
«Охорона сказала, що Тупицький, є такий голова, він сказав, щоб мене не впускати загалом у приміщення. Я зафіксував цей факт і сьогодні ж звернувся у ДБР із заявою на пана Тупицького про скоєння кримінального правопорушення - невиконання судового рішення», - заявив Шевчук.
Окрім того Шевчук обурився, що «Конституційний Суд не виконує рішень своїх колег, інших суддів». Проте водночас висловив сподівання: оскільки він «відчув справедливість із цього рішення суду», то й «колеги (у КС - ред.) не будуть дуже довго опиратись виконанню судового рішення».
Як повідомляв Укрінформ, 16 жовтня поновлений рішенням суду ексглава Конституційного Суду Станіслав Шевчук прийшов на роботу, але охорона не пустила його. Згодом у КС пояснили це відсутністю рішення про поновлення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, а також тим, що Шевчук прийшов із не завіреною ксерокопією рішення, без гербової печатки.
14 травня 2019 року голову Конституційного Суду Станіслава Шевчука відправили у відставку. Підставою для звільнення став висновок комісії з регламенту та етики, яка знайшла у його роботі «системні та істотні порушення», зокрема, «нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді КС».
Звільнення Шевчука сталося напередодні інавгурації Володимира Зеленського, яку проводить - і приводить Президента до присяги - саме глава Конституційного Суду.
Новим головою КС одразу обрали Наталію Шапталу. Пізніше у неї збіг термін повноважень, вона подала заяву про відставку, і суд її звільнив. 17 вересня главою КС обрали Олександра Тупицького, який був заступником Шаптали.
11 жовтня Окружний адміністративний суд Києва поновив Станіслава Шевчука на посаді судді та голови Конституційного Суду.