Степанов розповів, як карантин вплинув на роботу медзакладів
Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомляє кореспондент Укрінформу.
"У зв'язку з епідемією коронавірусної хвороби в Україні були запроваженні карантинні заходи. Ці карантинні заходи торкнулися і медичного обслуговування, а саме планових медичних обстежень, планових операцій. Але вони ніяк не стосувалися невідкладної медичної допомоги, як екстреної швидкої допомоги, так і ургентних операцій, які зараз проводяться, а також викликів сімейних лікарів. Тобто всього того, що не може ні в якому разі почекати", - сказав міністр.
Степанов зазначив, що все, що стосується планових речей, відтерміновано до закінчення карантину.
Як повідомляв Укрінформ, у зв'язку з необхідністю розширення госпітальної бази для прийому хворих з COVID-19 Кабінет міністрів постановою від 16 березня доручив Міністерству охорони здоров'я забезпечити тимчасове припинення проведення планових заходів із госпіталізації та планових операцій, крім термінових і невідкладних.
В Україні до 24 квітня продовжено карантинні заходи для запобігання поширенню коронавірусної інфекції, які, зокрема, передбачають обмеження кількості людей, що одночасно перебувають у приміщеннях банків, аптек, магазинів тощо.
З 6 квітня в Україні посилено обмежувальні заходи: не можна перебувати в громадських місцях без засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, в тому числі виготовлених самостійно.
Також заборонено переміщення групою більш як двоє осіб, крім випадків службової необхідності та супроводження осіб, які не досягли 14 років; відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності, спортивних та дитячих майданчиків.
За даними ЦГЗ, станом на 9:00 22 квітня в Україні 6592 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 174 летальні, 467 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 467 нових випадків.