«Велика реставрація»: Фоменко розповіла, як відбирають об'єкти
Про це розповіла заступник міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко в ефірі телеканалу "Дом", передає Укрінформ.
За словами посадовця, об'єкти для реставрації відбирають згідно зі спеціальним порядком.
"Це мають бути об’єкти зі статусом національного значення. Об’єкти, які можуть стати туристичними атракціями, в яких є вже інфраструктура або є плани, як розвивати інфраструктуру навколо. Дуже важливим елементом є наявність стратегії "пожвавлення" об’єктів після того, як буде завершено реставрацію. Бо сама собою реставрація — це не панацея", — зазначила вона.
Фоменко зауважила, що процес реставрації займає 3-5 років і складається з декількох етапів: підготовка документації, проєктна робота та власне реставрація.
"Дуже важливо, що хороша реставрація — це не нове будівництво. Це абсолютно інші види робіт, і люди, які здійснюють реставраційні роботи, мають особливу кваліфікацію. Реставратор працює над тим, щоб зберегти автентику. Будь-яка заміна матеріалів, фасадів, кольору фасаду неприпустимі в реставрації", — наголосила заступник міністра.
Як повідомлялося, Міністерство культури та інформаційної політики 3 березня почало приймати заявки на участь у відборі проєктів за програмою «Велика реставрація».
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявляв, що в межах програми упродовж трьох років планується відреставрувати та добудувати близько 150 культурних пам'яток в усіх регіонах України.
На «Велику реставрацію» цього року закладено 2 млрд грн.