В РНБО назвали сім країн, з яких Delta-штам може потрапити в Україну
Як передає Укрінформ, про це йшлося під час наради під головування секретаря РНБО Олексія Данілова щодо питань поширення варіанту «Дельта» коронавірусу SARS-CoV-2 у світі, повідомляє пресслужба РНБО.
“Ситуація, що склалася, зумовлює необхідність запровадження додаткових ефективних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню нового штаму «Дельта» коронавірусу SARS-CoV-2 територією України, прискорення темпів вакцинації та забезпечення її доступності, особливо для уразливих до COVID-19 верств населення – осіб віком 60+, активізацію інформаційно-просвітницької роботи серед населення щодо необхідності застосування засобів індивідуального захисту, важливості та безпечності імунопрофілактики”, - йдеться в повідомленні.
Як зазначається, учасники наради обговорили питання щодо небезпеки поширення в Україні нового штаму «Дельта» та вірогідних шляхів його потрапляння на територію України. Зокрема, може йтися про такі країни, як Індія, Велика Британія, Португалія та Російська Федерація, а також Польщу, Румунію та Словаччину, де спостерігається циркуляція цього штаму. Загалом, за словами фахівців, нині поширення варіанту «Дельта» коронавірусу SARS-CoV-2 зафіксовано вже у 92 країнах.
На думку учасників наради, важливим є раннє виявлення штаму «Дельта», посилення якісного відстеження контактних осіб, посилення лабораторної складової для виявлення нового штаму «Дельта» коронавірусу SARS-CoV-2 та інших різновидів мутацій цього вірусу.
В Апараті РНБО наголосили на необхідності удосконалення вітчизняних протоколів лікування відповідно до вимог сьогодення та посилення готовності закладів охорони здоров’я надавати медичну допомогу пацієнтам із діагнозом COVID-19 у випадку масової захворюваності. Важливою також є максимальна імунізація персоналу закладів охорони здоров’я, які надають допомогу таким пацієнтам.
Як повідомлялося, станом на 23 червня в Україні зафіксовано два випадки коронавірусної хвороби, викликані новим штамом “Дельта”. Зараз пацієнти перебувають в Олександрівській клінічній лікарні м. Києва під медичним наглядом. Їхній стан стабільний.