ДБР активізує моніторинг цільового використання бюджетних коштів

ДБР активізує моніторинг цільового використання бюджетних коштів

Укрінформ
Виконувач обов’язків директора Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов на нараді з керівниками територіальних управлінь доручив організувати моніторинг цільового використання коштів державного та місцевих бюджетів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ДБР.

«Ми повинні суттєво активізувати протидію розкраданню коштів державного та місцевих бюджетів, які чиняться за мовчазною згодою та нерідко за співучастю представників правоохоронних органів», - наголосив Сухачов.

Таку ситуацію він назвав неприпустимою та доручив організувати моніторинг цільового використання коштів державного та місцевих бюджетів.

Читайте також: ДБР затримало на хабарі запорізького чиновника – розповідав «казки» фермерам та вимагав гроші

За його словами, лише від початку 2021 року працівники ДБР виявили та передали в управління держави майно на понад 1 млрд 734 млн гривень, встановлено збитків завданих бюджету держави на понад 880 млн гривень.

«Але те, що результати діяльності ДБР за усіма напрямами у 2,5 раза вищі, ніж за аналогічний період минулого року, не привід заспокоюватися та знижувати оберти протидії злочинності», - підкреслив в.о. директора.

Сухачов зауважив, що це стосується і протидії корупції в митних органах. За пів року ДБР розпочало 153 кримінальні провадження та повідомило про підозру 86 особам. Попри прийняті РНБО рішення щодо конкретних організаторів контрабандних схем у державних масштабах, на Волині, Закарпатті, Одещині, Харьківщині, Львівщині та на Буковині продовжують діяти організовані канали постачання в Україну підакцизних товарів і товарів широкого вжитку. Така ситуація не лише підриває економічну спроможність держави, але й призводить до репутаційних втрат України на міжнародній арені, заявив посадовець.

Читайте також: ДБР повідомило про підозру трьом працівникам митного посту «Бориспіль» - збитки на ₴7,6 мільйона

Він зауважив, що наявність корупційних проявів у фіскальних органах негативно позначається і на наповненні бюджету України. Оперативні дані свідчать, що за сприяння та під контролем податківців продовжують функціонувати схеми «скручування» податку на додану вартість, внаслідок чого втрати дохідної частини держбюджету становлять приблизно 3 млрд грн щомісячно.

Сухачов наголосив, що роль ДБР у протидії подібним негативним явищам має значно посилитися. Крім того, необхідно активізувати протидію зловживанням у сфері екології та охорони природних багатств. Від початку року ДБР вже розпочало 97 кримінальних проваджень та повідомило про підозру 77 особам через незаконні масштабні вирубки лісів. До суду скеровано 35 обвинувальних актів стосовно 92 осіб.

«Наше гасло «Закон – один для всіх!» повинно стати головною рушійною силою кожного працівника ДБР, ми маємо навести лад в країні», - наголосив керівник.

Читайте також: ДБР цьогоріч направило у суд обвинувальні акти щодо 365 корупціонерів

Як повідомляв Укрінформ, цьогоріч ДБР направило до суду справи щодо посадовців, які сукупно отримали хабарів на понад 15 мільйонів гривень.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-