Монастирський анонсував нові санкційні списки від МВС
Про це заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський на брифінгу за підсумками засідання РНБО, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Щодо наступних кроків – вони виглядають таким чином: актуалізація даних у санкційних списках, - тут триває серйозна робота щодо підстав знаходження (певних осіб – ред.) у цих списках. Також це складання наступних списків, які можуть бути найближчим часом розглянуті за поданням Нацполіції і МВС урядом і РНБО», - поінформував Монастирський.
Говорячи загалом про санкційні списки, Монастирський зазначив, що розпочато роботу з перегляду цих списків і підстав включення до них осіб – йдеться, за його словами, про кримінальних авторитетів.
«Було виявлено більше 100 неточностей (щодо ряду громадян – ред.), мова йшла про неточності у паспортних даних, громадянстві, щодо місця проживання. Ці неточності призвели до того, що не були певним чином і вчасно заблоковані рахунки цих осіб. Після внесення нещодавно уточнень РНБО такі рахунки були заблоковані, і робота власне МВС у цьому випадку триває», - сказав він.
Міністр також розповів про роботу правоохоронців стосовно «кримінальних авторитетів» і «злодіїв у законі».
«Один з найбільш яскравих «злодіїв у законі», які вважали, що держава – це їх власне підприємство, «Нєдєля». Правоохоронці встановили його злочинні зв’язки, у тому числі з високопосадовцями, ним була налагоджена схема з розкрадання бюджетних коштів, держава втратила, лише за офіційно встановленими даними експертів, більше 30 млн грн. Рік тому «Нєдєлю» позбавлено будь-яких важелів впливу на злочинне середовище в Україні, йому було оголошено підозру у вчиненні умисного вбивства, і він сьогодні переховується за межами України», - поінформував чиновник.
Очільник МВС наголосив, що така доля спіткала і ще спіткає багатьох кримінальних авторитетів, які здійснювали реальний вплив на криміногенну ситуацію в Україні. «Станом на сьогодні завдяки санкціям РНБО вдалося повністю припинити вплив так званих «смотрящих» у Волинській, Львівській, Закарпатській, Чернівецькій, Сумській та Запорізькій областях. Такі кроки дали однозначний сигнал: за будь-яке таке правопорушення, за будь-яке поширення злочинного впливу буде покарання», - зазначив Монастирський.
Наразі, за його словами, існує багатокрокова перевірка даних, які подаються до РНБО. «Я особисто перевіряю ці дані і підстави їх внесення до санкційних списків. Крім цього, здійснюється постійний моніторинг щодо вже внесених до цих списків осіб з метою попередження поширення злочинного впливу», - повідомив глава МВС.
Відповідаючи на запитання щодо слів ексміністра внутрішніх справ Арсена Авакова про те, що було звільнено двох кращих професіоналів по «злодіях у законі» - генералів поліції Євгена Коваля і Руслана Марчука, Монастирський зазначив, що «вони дійсно були звільнені, і я не скажу, що це були кращі професіонали у системі».
«Однозначно, кращі залишилися. Я можу сказати, що саме вони (Коваль і Марчук – ред.) були відповідальні за підготовку у тому числі і цих списків для РНБО, в яких згодом були виявлені помилки. Але їхнє звільнення не було пов’язане лише з цим питанням, воно було пов’язане із загалом оцінкою ситуації і необхідністю посилення кримінального блоку новими людьми», - сказав Монастирський.
Раніше секретар РНБО Олексій Данілов поінформував, що в попередньому рішенні Ради нацбезпеки щодо санкцій проти криміналітету і «злодіїв у законі» 108 осіб внесли до списку з помилками у даних, а один громадянин опинився у списку випадково.
Президент Володимир Зеленський 14 травня провів засідання РНБО, на якому ухвалене рішення про застосування санкцій до представників кримінальних угруповань.
Згідно з рішенням РНБО, було вжито обмежувальні заходи до 557 так званих злодіїв у законі, 542 з яких - іноземці, 15 - громадяни України.
Також запроваджено санкції стосовно 111 громадян іноземних держав, які перебувають на території України і вважаються кримінальними авторитетами.