Зеленський підписав закон про військових капеланів
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба глави держави.
Зазначається, що Президент провів зустріч із представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій.
«Це був великий запит від релігійної спільноти й наших військових», - прокоментував Зеленський підписаний документ.
Представники Ради церков висловили подяку главі держави за підтримку закону№1915-ІХ. Зі свого боку Зеленський подякував за їхню допомогу військовим, які захищають Україну.
«Хочу попросити: якщо буде від вас якийсь публічний сигнал щодо підтримки процесу мирного врегулювання, то буду дуже вдячний», - зазначив Зеленський.
Глава держави окремо відзначив системну допомогу церков і релігійних організацій у боротьбі з пандемією COVID-19.
Він зауважив, що зустрічі з релігійними лідерами дають змогу почути про виклики й проблеми, які турбують людей, та знайти відповіді на важливі питання.
«Хотів би подякувати вам за те, що ви робите, щоб наше життя було справді мирним і спокійним. Робите своєю працею, своїми молитвами, своїм щоденним життям», - заявив Зеленський.
Глава держави привітав Всеукраїнську раду церков із 25-річчям створення. «Це прекрасний дієвий інструмент, який є не в кожній країні світу. Бажаю стабільності Раді церков», - зазначив він.
Під час зустрічі також порушували проблему реформи інтернатів і протидії домашньому насильству. Зокрема, йшлося про необхідність ефективної реакції правоохоронних органів на такі випадки. У цьому контексті торкнулися питання ратифікації Стамбульської конвенції. Глава держави зауважив, що її ухвалення лежить у площині діяльності Верховної Ради.
«Коли ми кажемо про насилля в сім’ях, мені здається, треба врегулювати на законодавчому рівні, як вирішувати такі моменти, підтримуючи сім’ї», - зазначив Зеленський.
«У будь-якому разі такі питання мають обговорюватися в широкому колі, і вважаю, що Рада церков повинна мати представників при обговоренні цього чи альтернативного законодавчого акта, який захистить людей», - додав глава держави.
Як повідомляв Укрінформ, 30 листопада Верховна Рада ухвалила Закон «Про Службу військового капеланства». Служба військового капеланства утворюється як окрема структура у складі ЗСУ, Нацгвардії, Державної прикордонної служби України та інших утворених відповідно до законів військових формувань.