Як правильно оформити COVID-сертифікат після бустерної дози – роз'яснення МОЗ
Як передає Укрінформ, про це повідомляє МОЗ.
За словами заступниці міністра охорони здоров'я Марії Карчевич, частина питань із завантаженням COVID-сертифікатів пов’язана з невірно внесеними даними про щеплення в ЕКОЗ.
“Ми бачимо деякі труднощі, пов’язані з тим, як вносяться дані. Попри те, що після старту вакцинальної кампанії з бустерного щеплення ми розробили інструкції для медичних працівників, які працюють з системою, та надіслали в усі заклади охорони здоров’я. Однак, можливо, не усім закладам ця інформація надійшла або не всі лікарі з нею встигли ознайомитися”, – заявила Карчевич.
Вона нагадала, що для правильно сформованого COVID-сертифіката на підставі бустерної дози потрібно, щоб в ЕСОЗ були коректно внесені зокрема дані про кількість і порядковий номер вакцини, причина та етап вакцинації.
Також у МОЗ нагадали, що на сайті академії Національної служби здоров’я України є розроблений новий навчальний матеріал, присвячений внесенню даних після щеплення бустерною дозою.
Карчевич зауважила, що пацієнтам також важливо знати цю інформацію, аби разом з лікарем мати можливість звірити коректність введення даних після щеплення.
Як повідомляв Укрінформ, МОЗ дозволив бустерну дозу вакцини проти COVID-19 особам від 18 років 6 січня 2022 року. Оптимальний термін для проведення бустерної вакцинації становить від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації. Люди з ослабленим імунітетом, яким показана додаткова доза ковід-вакцини, можуть зробити бустерне щеплення через три місяці після проведення додаткового щеплення.