Символ стійкості українців - «шафу з півником» з Бородянки передали музею Революції Гідності
Як передає Укрінформ, про це Національний музей Революції Гідності повідомляє у Фейсбуці.
“Символ стійкості українців – кухонна шафа з керамічним півником з деокупованої Бородянки – відтепер надбання музейного фонду України. Проведено культурну "спецоперацію" з музеєфікації легендарної кухонної шафи та збереження всього її вмісту. Відсьогодні вона перебуває у фондах Національного музею Революції Гідності. Разом із шафою передано декоративного керамічного півника, який вистояв під час вибуху рашистської авіабомби”, - ідеться в повідомленні.
«Шафу з півником» передали музею Революції Гідності / Фото: facebook.com/maidanmuseum.orgЗазначається, що одним із символів стійкості українців стала кухонна шафка на стіні вщент зруйнованої бомбою багатоповерхівки у Бородянці на Київщині. Вціліла там, де шансів, здавалося б, жодних. З усім своїм вмістом: порцеляновим посудом, скляними віконцями дверцят, баночками для спецій, традиційними сувенірами. І навіть, керамічною декоративною посудиною для напоїв у вигляді півника, виготовленою у 1960-х роках майстрами художньої кераміки із Василькова Валерієм та Надією Протор’євими.
Звичайний елемент кухонного інтер’єру став легендою завдяки світлині київської фотокореспондентки Єлизавети Серватинської. Світлина з кухонною шафою з Бородянки облетіла весь світ.
“Фото півника із шафкою, уцілілою з усім начинням, на рештках багатоповерхівки стало ілюстрацією чи не найпоширенішої сьогодні переклички серед українців: “Ти як? – Тримаюсь…”, - ідеться в повідомленні.
Будівля, на якій тримається шафка, перебуває в аварійному стані, стіна може обвалитися. Тому, 14 квітня з дозволу власниці квартири Надії Сватко шафку було демонтовано.
У музеї зазначили, що важливо було зберегти кожну деталь аж до шурупів, на які шафка кріпиться до стіни.
Місцевість, руїни будівель і сама стіна із шафкою були задокументовані DroneUA за допомогою дрона для створення 3D-моделі, що у майбутньому дозволить відтворити її розташування і середовище.
Як повідомляв Укрінформ, на початку квітня Ірпінь, Буча, Гостомель, Бородянка та вся Київська область були визволені від російських загарбників. У визволених містах та селах зафіксовані масові вбивства загарбниками цивільних.
За даними глави міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, місто Бородянка є одним із найбільш зруйнованих населених пунктів Київської області.