Стартував проєкт екстреного реагування на потреби дітей із труднощами розвитку або інвалідністю
Про це повідомляє МОН на своєму офіційному сайті, передає Укрінформ.
“Зокрема йдеться про внутрішньо переміщених дітей та дітей, стан яких погіршився внаслідок воєнних дій на території України. У межах проєкту сім’ї зможуть отримати фаховий супровід дитини чи необхідну консультацію, інформацію про доступні у громаді послуги та ресурси, консультації профільних спеціалістів, допомогу з обладнанням згідно з потребами дитини, які визначать фахівці. За необхідності мобільні команди спеціалістів виїжджатимуть у віддалені райони”, - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що проєкт впроваджують у 7 областях України, в яких можливо надавати послуги та де зосереджена велика кількість переміщених сімей, а саме: Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській і Чернівецькій. Проєкт об’єднує зусилля різних спеціалістів, аби дитина отримала необхідну комплексну допомогу.
“Фахівці проєкту розроблятимуть та поширюватимуть важливі матеріали про розвиток безбар’єрності та підтримки дітей з інвалідністю в громадах, які їх прийматимуть, навчатимуть соціальних працівників та інших професіоналів громад практичним аспектам допомоги дітям із порушеннями розвитку. Батьки та піклувальники отримають консультації спеціалістів та психологічну підтримку у непростий час. У межах проєкту заплановано навчання для спеціалістів громад щодо роботи з дітьми з порушеннями розвитку та їхніми сім'ями, зокрема тими, хто вимушено покинув власні домівки”, - наголосили у міністерстві.
Проєкт створено в межах «СПІЛЬНО» – програми Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яка має на меті об’єднати зусилля з урядом, місцевими органами влади, громадським сектором та бізнес-партнерами, щоби надати мультисекторальну допомогу сім’ям із дітьми, що постраждали від війни.