В'язню Кремля Марченку влаштували в колонії інформблокаду

В'язню Кремля Марченку влаштували в колонії інформблокаду

Ексклюзив
Укрінформ
Українському політв'язню Олександру Марченку, який відбуває строк у виправній колонії суворого режиму №8 в Улан-Уде (Бурятія), влаштували інформаційну блокаду – до нього цього року не доходять листи близьких, і вже півтора року неможливий телефонний зв’язок.

Про це дружина політв'язня Катерина Марченко повідомила кореспондентові Укрінформу.

«Моєму чоловікові влаштували часткову інформаційну блокаду. Вже близько року його листи до мене приходять; а мої, а також інших близьких людей до нього – ні. Мовляв, не пройшли цензуру. Крім того, з квітня 2022 року зробили так, що став неможливим зв’язок в системі «Зонателеком». Навіть поговорити з його матір’ю, в якої погіршився стан здоров’я, Саші не вдалося», - сказала Катерина.

Читайте також: Лубінець закликає світ сприяти припиненню свавілля рф проти політв'язня Марченка

За її словами, в особистій справі Марченка в колонії прибрали позначку про «схильність до суїциду». Але у листопаді 2023 року він дізнався, що в його особистій справі з’явилася відмітка, ніби він вивчає, пропагує, розповсюджує екстремістську ідеологію, так званий «АУЕ». («Арестантський уклад един» - російська кримінальна тюремна субкультура, існування якої російська влада маніпулятивно використовує в своїх цілях).

«Адвокати Олександра зазначають, що прослідковується деяка закономірність між наявністю такої відмітки у справі та подальшим порушенням кримінальної справи за екстремістськими статтями», - сказала дружина політв’язня.

Вона також повідомила, що була спроба завести на Марченка ще одну справу про «дискредитацію російської армії». Цього разу мова могла йти вже не про адміністративну, а про кримінальну справу. «На щастя, ця спроба провалилася. Люди, яких планували в свідки, відмовилися давати свідчення», - пояснила Катерина.

Читайте також: Загарбники готуються до вивезення політв'язнів із Криму до РФ - партизани

За її словами протягом 2023 року Марченка двічі переводили у різні в’язниці міста Улан-Уде. Спочатку з ВК-8 до ВК-2, ді він перебував в єдиному приміщенні камерного типу (ЄПКТ). Потім його повернули до ВК-8, де він знову знаходиться в приміщенні камерного типу (ПКТ).

Як повідомляв Укрінформ, Олександра Марченка 17 грудня 2018 року затримало «МДБ ДНР». Два місяці він перебував у донецькій «Ізоляції», де зазнав тортур. Згодом чоловіка передали представникам ФСБ. 26 листопада 2020 року Марченка, звинуваченого у РФ у "шпигунстві", засудили до 10 років позбавлення волі.

16 листопада 2022 року Верховний суд РФ залишив вирок українському політв'язню без змін.

В січні 2023 року Марченка оштрафували за «публічну дискредитацію російської армії».

Свого часу Марченку видалили щитоподібну залозу, тому для підтримки життєдіяльності йому необхідно регулярно приймати гормональні препарати.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Марченка політв'язнем.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-