Розстріл Майдану: заочно судитимуть ще дев’ятьох «беркутівців»
Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, передає Укрінформ.
Розслідування встановило, що 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у центрі Києва обвинувачені виконали незаконний наказ та скоїли у співучасті з іншими правоохоронцями низку тяжких та особливо тяжких злочинів, організованих вищим керівництвом держави.
Вони застосували до учасників акцій протесту табельну гладкоствольну й автоматичну нарізну вогнепальну зброю, споряджену бойовими припасами. В результаті цього загинули 48 та отримали вогнепальні поранення 90 людей.
У подальшому знаряддя вчинення злочину були викрадені, пошкоджені та приховані. Під час розслідування частину зброї знайшли й ідентифікували.
Обвинуваченим інкриміновані умисні вбивства та закінчені замахи на умисне вбивство двох і більше учасників акцій протесту, вчинення терористичного акту, викрадення табельної вогнепальної зброї, незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, а також перевищення службових повноважень (п. п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115; ч. 2 ст. 15 п. п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 258, ч. 2 ст. 262, ст. 340, ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України).
У зв’язку з переховуванням обвинувачених на території Росії та набуттям ними громадянства РФ справа в суді розглядатиметься за спеціальною заочною процедурою (in absentia).
Як нагадали у Офісі генпрокурора, за вчинення цих злочинів восени 2023 року до суду були скеровані обвинувальні акти стосовно ще 11 міліціонерів роти спеціального призначення ПМОП «Беркут», підпорядкованого ГУМВС України в м. Києві.
Як повідомляв Укрінформ, у ніч на 30 листопада 2013 року у центрі Києва відбувся силовий розгін студентського Майдану – протесту, який виник проти рішення уряду зупинити підготовку до Угоди про асоціацію з ЄС. Спецпідрозділ «Беркут» жорстоко побив десятки людей. Це стало переломним моментом, після якого розпочалася Революція гідності, яка супроводжувалася кров’ю і насильством з боку правоохоронців. Апогеєм став розстріл 48 учасників протесту 20 лютого 2014 року.
Після втечі експрезидента Віктора Януковича і його оточення до Росії в Україні створили спеціальний підрозділ, який розслідує «справи Майдану» – злочини стосовно учасників Революції гідності.
За словами прокурора у справах Майдану Івана Бабенка, розслідування і слухання у судах «справ Майдану» може тривати близько 20 років.
Фото ілюстративне