В Україні менше 10% укриттів є інклюзивними
“Ситуація з укриттями в Україні не дуже втішна. Ми маємо менше 10% об'єктів, які є інклюзивними. Загальний фонд укриттів близько 60 тисяч об'єктів, з них лише 5 тисяч об'єктів є інклюзивними”, – сказав Ткаченко.
Він підкреслив, що Україна має нарощувати темпи щодо нових будівництв та робити ремонти в старих об'єктах для того, щоб збільшувати відсоток доступних для всіх укриттів.
Заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості наголосив, що місцеві органи влади, власники захисних споруд цивільного захисту мають планувати свої бюджети таким чином, щоб не тільки робити ремонт в укриттях, а й враховувати у нього інклюзивні елементи.
Ткаченко підкреслив, що безбар'єрність – один з пріоритетних напрямків України.
“У нас створена Рада безбар'єрності. Цим питанням займається перша леді Олена Зеленська, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Є навіть радниця-уповноважена Президента України з питань безбарєрності Тетяна Ломакіна”, – зауважив він.
Посадовець нагадав, що в Україні затвердили нові норми будівництва укриттів.
“Сьогодні всі укриття, які будуються та реконструюються, обов'язково мають бути інклюзивними. Це дуже важливо, оскільки людей з інвалідністю багато і їх буде більше, бо у нас триває повномасштабна війна”, – сказав Ткаченко.
Як повідомляв Укрінформ, у Солом'янському районі Києва ГО “Fight For Right” облаштувала укриття для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.