Завершилися міжнародні навчання НАТО з кібербезпеки Locked Shields

Завершилися міжнародні навчання НАТО з кібербезпеки Locked Shields

Укрінформ
У п'ятницю завершилися міжнародні навчання з кібербезпеки Locked Shields 2024, під час яких найвищий бал набрала об'єднана команда Естонії та Франції. У навчаннях НАТО також брала участь Україна.

Про це передає Укрінформ із посиланням на суботнє повідомлення естонського мовника ERR.

«Тренуватися так, ніби ми знаходимося у бойових умовах. Таку можливість дали нам ці навчання", - сказав капітан естонсько-французької команди, заступник командира Кіберкомандування Естонії Міхкель Тікк.

Він додав, що для ефективного захисту від кіберзагроз потрібна далекоглядність та командна згуртованість. Кожне виконане завдання посилює обороноздатність та створює важливі майбутні стратегії.

Загалом за підсумковими результатами було визначено три найкращі команди: Естонія-Франція, Фінляндія-Польща, Латвія-НАТО.

Читайте також: В Україні стартує просвітницька кампанія з підвищення рівня кібергігієни

Навчання Locked Shield обігрують сценарій, за яким експерти з різних країн захищають державні комп'ютерні мережі та інформаційні системи від складних кібератак. Команди синього кольору виконували роль захисту, червоного - нападу.

Імітуючи інтенсивні кризові умови, міжнародні команди застосовували державні стратегії та тісно співпрацювали одна з одною. Крім технічних завдань, учасники отримали досвід у застосуванні юридичної, стратегічної та комунікаційної тактик. Учасники координували відомості та дії на керувальному рівні. Сценарій навчань передбачав наявність швидкого та когнітивного мислення, здатність до адаптації та командну роботу.

Мета навчань – дати учасникам реальне уявлення про вплив кібератак, а також складність їх виявлення та ліквідації. Для цього використовувалися справжні технології, комп'ютерні зв'язки та методи захисту та атаки.

Читайте також: Зеленський зустрівся з директором Google і Alphabet - говорили про кібербезпеку

У навчаннях Locked Shield, які організовуються з 2010 року Кіберцентром НАТО, взяли участь близько 4000 експертів із 40 країн. До програми навчань входять питання кібербезпеки, процеси цифрової судової експертизи, правові питання, стратегічна комунікація. У навчанні брали участь також союзники та партнери з НАТО.

Як повідомляв Укрінформ, у найбільших реалістичних навчаннях НАТО з кібероборони Locked Shields 2024 взяли участь представники України. В рамках навчань вони об’єднали зусилля у спільній команді з Чехією.

Фото: Kevin Ku / Unsplash

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-