Укрінформ у квітні: кількість ексклюзивних матеріалів значно зросла, а найпопулярніші публікації - про мобілізацію
Найбільшою популярністю користувалися статті на теми про події на фронті, закон про мобілізацію та військову допомогу Україні від міжнародних партнерів.
У квітні відбувся офіційний візит президента України Володимира Зеленського до Чернівців. У рамках візиту він провів низку зустрічей. Зокрема, взяв участь у засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад, презентації економічної платформи “Зроблено в Україні”, відвідав та нагородив українських воїнів, які лікуються після поранень, зустрівся зі студентами чернівецьких університетів.
Журналісти Укрінформу перебували серед акредитованих на ці події ЗМІ. Агенція оперативно та у повній мірі висвітлювала ці заходи.
Серед контенту - інформаційні повідомлення, фото- та відеорепортажі, ексклюзивні коментарі знакових осіб.
На сайті опубліковано інтерв’ю Президента України Володимира Зеленського “Канцлер Шольц боїться ядерних погроз Путіна”, яке він дав німецькому журналісту Паулю Ронцгаймеру.
Російські окупанти намагаються прорвати оборону ЗСУ на захід від Бахмута та захопити Часів Яр до 9 травня. Саме такий дедлайн поставило своєму «м’ясу» вище воєнне керівництво рф. Чи вдасться це росіянам журналісти розпитали у військових експертів.
Щодня Укрінформ фіксує та аналізує усі події російсько-української війни. Оперативний аналіз ситуації на фронті - серед найголовніших тем Укрінформу.
Росія спішить скористатися “вікном можливостей”, поки вся допомога не прибула в Україну і не розгорнута. Як змінювалася ситуація на фронті у квітні 2024 року в аналітичному матеріалі “Ворог почав наступ на місяць раніше, ніж планував: нам складно, але не критично”.
Особливою увагою користувалася тема щодо закону про мобілізацію в Україні. Ця тема вже тривалий час не втрачає свого резонансу. Агенція всебічно висвітлювала це питання. Опубліковано низку інформаційних матеріалів, аналітичних матеріалів, коментарів соціологів та експертів.
Серед важливих тем - виробництво власної зброї. Журналісти агенції досліджували, що змінилося за останній рік – з квітня 2023-го по квітень 2024-го - та якого прогресу досягла Україна у власному виробництві зброї. Як інноваційні технології розмінування повертають аграріям поля у матеріалі “MinesEye” – дрон, який “бачить” крізь землю”.
Тема відновлення України - одна з ключових. У Києві відбувся Recovery Construction Forum Ukraine, учасники якого озвучили основні принципи відбудови. Про нові акценти у цих процесах - у матеріалі Укрінформу.
Агенція на постійній основі та усебіно висвітлює теми впровадження енергоефективних технологій та енергонезалежності. Відповідальне ставлення до довкілля та впровадження зелених технологій – одна з умов євроінтеграції України. Також це – нові перспективи для удосконалення й розвитку підприємництва, збільшення можливостей для експорту. У репортажі журналістів - про результати принципово нової відбудови місцевих навчальних закладів, що постраждали на початку широкомасштабного вторгнення два роки тому.
Укрінформ детально висвітлював усі міжнародні події, пов’язані з підтримкою нашої країни у боротьбі проти російських окупантів. Серед знакових матеріалів - як відбувалося історичне для України голосування в Палаті представників США та що включає пакет допомоги, аналітичні матеріали позитивного рішення Сенату США, Міжнародна конференцію в Гаазі, про весняну сесію Парламентської асамблеї Ради Європи за участі голови ВР України та ухвалення важливої для нас резолюції та інші.
Також популярність читачів у квітні користувалися аналітичні статті закордонних журналістів Укрінформу, зокрема, про нову оборонну стратегію Канади для протидії Росії та Китаю, візит канцлера Шольца до Китаю цього тижня вдруге за менш ніж 18 місяців відвідав Китай.
Протягом квітня головна редакція Укрінформу — “Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки” продовжила працювати над оперативним інформуванням української та закордонної аудиторії про поточний стан подій в рамках російсько-української війни та створенням умов для системної протидії російській дезінформації в рамках стратегічних комунікацій. Щодня Центр інформує іноземні ЗМІ та журналістів про військову агресію рф проти Зокрема, з метою викриття методів російської дезінформації та пропаганди, інформування іноземних та вітчизняних ЗМІ та журналістів здійснюється щотижнева електронна розсилка аналітичних та візуальних матеріалів Центру у кількості 20 документів. Було опубліковано 20 дайджестів з моніторингом російської пропаганди, 7 аналітичних матеріалів, 5 англомовних матеріалів з моніторингом російської дезінформації, 3 аналітичні матеріали, одне інтерв’ю, одна стаття англійською мовою.
Також було організовано та проведено круглий стіл щодо річниці ухвалення парламентської постанови “Про визначення існуючого в Російській Федерації політичного режиму як рашизму та засудження його ідеологічних засад і суспільних практик як тоталітарних та людоненависницьких”. Участь в обговоренні взяли урядовці, народні депутати України, науковці, журналісти, політичні експерти.
У квітні на україномовній версії сайту “Укрінформу” було опубліковано 7 463 новин, 170 публікацій, 39 інтерв’ю та 77 матеріалів у рубриці “Експертиза”.
ТОП-5 матеріалів з найкращими показниками щодо переглядів:
-
У Німеччині відреагували на рішення України не надавати консульські послуги чоловікам за кордоном – 149 993
-
Тюремних строків за ухилення від мобілізації не буде - голова комітету ВР – 74 701
-
Верховний суд визначив підстави для позбавлення військових додаткової винагороди – 41 782
Щодо цитованості у квітні. ТОП-5 матеріалів за найширшим охопленням аудиторії:
-
BBC Ukraine - "Повістка як помста журналісту після розслідування про СБУ". Сирський пообіцяв перевірку”
-
The Daily Mail via REUTERS - Thirty men have died trying to leave Ukraine to avoid fighting since war started
-
The Daily Mail via REUTERS - Ukraine launches military charm offensive as conscription flags
-
Fox News - 30 men have died while attempting to flee Ukraine to avoid military service, official says
-
Onet (Poland) - Hakerzy i służby Ukrainy niszczą centrum danych gigantów węglowodorowych Rosji
Загальна кількість посилань за квітень — 60 092
У квітні кореспонденти Укрінформу продукували значну кількість ексклюзивного контенту - інтерв’ю, коментарі та відеопродукти. За четвертий місяць 2024 року інформаційна агенція випустила 462 ексклюзивні матеріали. У березні - 281 матеріал.
Серед знакових ексклюзивних інтерв’ю:
-
Сергій Кислиця, Постійний представник України при ООН: Кремль виписав гвалтівникам індульгенцію на насильство, але покарання буде невідворотним. Про роль Організації Об’єднаних Націй у протидії сексуальному насильству як зброї війни, яку російські агресори масово застосовують проти українського населення, щоб його упокорити та як на неї реагують на міжнародному рівні, зокрема в ООН.
-
Ірина Боровець, заступниця міністра закордонних справ: З Латинською Америкою ми не починаємо відносини «з нуля», але потрібен їх повний перезапуск. Про те, чи є Бразилія найскладнішою країною регіону для України, як впливає на просування українських інтересів у Латинській Америці наше стратегічне партнерство зі США, чи виявляють латиноамериканські країни інтерес до вітчизняних розробок у оборонній сфері та які теми можуть нас зблизити.
-
Аґне Білотайте, міністерка внутрішніх справ Литовської Республіки: Ми стоїмо пліч-о-пліч з Україною, адже ви боретеся за наші спільні цінності. Розмова торкалася тем співпраці, розвитку партнерства між міністерствами внутрішніх справ, безпекової ситуації в країнах Балтії, а також перебування вимушених українських переселенців у Литві.
-
Кайса Оллонґрен, міністерка оборони Нідерландів: Ми повинні працювати над виробництвом зброї в Україні, Європі та США. Про те, скільки винищувачів F-16 буде передано Україні, як збільшити виробництво зброї для України та про створення фонду НАТО для України на 100 мільярдів євро. Відеоверсія інтерв’ю: http://surl.li/spubl
-
Володимир Огризко, ексглава МЗС України, керівник Центру досліджень Росії: Республіканці нарешті зрозуміли, що далі блокувати допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню – це шкодити самим собі в передвиборчій кампанії. Аналіз представленого спікером Палати представників Джонсоном законопроєкт по Україні.
-
Марія Мезенцева, голова постійної делегації Верховної Ради у ПАРЄ: Є міжнародний консенсус стосовно того, хто повинен заплатити за війну, а це – тільки Росія. Про те, які важливі рішення були ухвалені під час весняної сесії ПАРЄ.
-
Віталій Кіндратів, заступник міністра економіки Завдяки «промисловому безвізу» українські виробники отримають нові бізнес-можливості в ЄС. Про перспективи підписання Угоди АССА і завдання, які для цього потрібно виконати.
-
Денис Маслов, голова Комітету ВР з питань правової політики Важливо, щоб російських злочинців було притягнуто до відповідальності іменем усієї світової спільноти. Про етапи запущення міжнародного компенсаційного механізму відшкодування збитків, проблему кадрового забезпечення в судовій системі держави й роботу депутатського корпусу на цих треках.
-
Шереф Малкоч, Головний громадський омбудсмен Туреччини: Омбудсмени не мають повноважень зупинити війну, але можуть багато зробити для жінок, дітей і полонених. Про свої враження та результати візиту в Україну та перспективи повернення українських бранців додому.
-
Дмитро Лубінець, уповноважений Верховної Ради України з прав людини: РФ зобов’язана повертати Україні дітей незалежно від їхнього статусу. Про повернення українських дітей, яких вкрала росія.
-
Сара Ештон-Сірілло, трансгендерна американка, сержант ЗСУ: Найбільша відзнака успіху в боротьбі з росіянами – запровадження санкцій проти мене. Про те, що відбувалося за лаштунками її зухвалого та неоднозначного проєкту, та поділилася думками про найкращу стратегію ведення інормацфійної війни проти добре підготовленого ворога з колосальним бюджетом. Відеоверсія інтерв’ю: http://surl.li/spuel
Загальна відвідуваність україномовного та іншомовних версій сайту у квітні:
-
користувачів - понад 5,2 млн;
-
переглядів - понад 13,5 млн;
-
кількість взаємодій із сайтом - понад 34,2 млн.
На Єдиній подієвій стрічці за місяць випущено 7 627 новин. Кореспонденти редакції оперативної інформації випустили 1 891 новину, з них 97 - ексклюзиви, економічної редакції — 720 новин, з них 31 - ексклюзивна, регіональної кореспондентської мережі - 1 832 новини, з них 102 - ексклюзиви. Закордонна редакція випустила 1 291 інформацію, 9 інтерв’ю, 43 аналітичні публікації, 113 ексклюзивів, 46 відеоматеріалів та 461 фотографію.
Фотографи Укрінформу виконали 430 фоторепортажів. Загалом опубліковано 8 162 фотографію.
Загальні показники щодо охоплення за квітень у соціальних мережах “Укрінформу” - Facebook, Х, Telegram, Instagram та Threads - понад 36,2 млн. Це - 1,2 млн щодоби.
Кількість підписників на YouTube-канал “UkriformTV” станом на 1 травня 2024 - 874 тисяч (приріст за місяць - близько 5,3 тисяч). Переглядів відео на YouTube-каналі за квітень – 7,8 млн. Це - 260 тисяч на добу.
ТОП-3 відеоматеріалів Укрінформу за переглядами у квітні:
Гостями “Станції Краматорськ” були бойові медикині Олена Риж, Ірина Цибух, військовослужбовець ЗСУ Микола Кущ та командир взводу ЗСУ Василь Галамай.
У програмі “Лещенко запитує” побували Юлія Паєвська (“Тайра”) та сучасна українська мисткиня Жанна Кадирова.
Ештон-Сірілло пише свої матеріали з точки зору сержантки ЗСУ, яка перебуває на передовій. Вона описує жорстокі бої на східному фронті, руйнування міст та сіл, розповідає про мужність та професіоналізм українських військових, з якими їй довелося служити.
Публікації Сари Ештон-Сірілло доносять до громадян США та Європи правдиву оперативну інформацію про події російсько-української війни, про хід бойових дій. Це є потужною протидією російській пропаганді та фейкам, які кремль поширює у різних державах світу.
Шановні читачі, ми удосконалили безоплатну розсилку ексклюзивних матеріалів Укрінформу по п'ятницях.
За цим посиланням тепер дізнайтесь швидко про інформаційні ТОП-тренди країни.
Підписуйтесь на розсилку про Укрінформ:
-
вівторок - звіт агентства за тиждень;
-
п'ятниця - наші ексклюзиви.
Більше інформації - у менеджерки з комунікацій Укрінформу Наталії Максименко 0673348619, pr@ukrinform.com