На лікування до Австрії та Швейцарії доправили перших пацієнтів з «Охматдиту»
Про це у Фейсбуці повідомив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшок, передає Укрінформ.
"Усі діти мають тяжкі захворювання. Серед маленьких пацієнтів – 12-річний Владислав. У нього гострий лімфобластний лейкоз. Вперше страшний діагноз батьки дитини почули у травні цього року. Завдяки лікарям «Охматдиту» хворобу вдалось вивести у ремісію. Проте 30 червня хвороба повернулась знову. В день терористичної атаки Владислав мав розпочати другий курс хіміотерапії, але російська ракета зірвала ці плани. На щастя, у момент влучання ракети Владислав з мамою були у безпечному місці. Тепер своє лікування хлопець продовжить в австрійській клініці міста Грац", - написав Ляшко.
Як зазначив міністр, наразі МОЗ отримало 14 запитів від батьків дітей, які перебували в епіцентрі терористичної атаки минулого тижня.
За словами Ляшка, Україна має чіткі сигнали від партнерів з Німеччини, Швейцарії та Австрії про готовність забрати цих дітей на лікування. Команда Міністерства охорони здоров'я займається організацією логістики, транспортування дітей та їхнього супроводу за кордон, додав він.
Як нагадав очільник МОЗ, батьки дітей, які лікувались в «Охматдиті» на момент ракетного влучання, можуть подати запит на евакуацію за адресою medevac@moz.gov.ua або заповнити анкету на сайті МОЗ.
Координатори програми Medevac допоможуть зі збором необхідних документів та нададуть консультації з організаційних питань. Однак важливо попередньо проконсультуватися з лікарями щодо доцільності евакуації у кожному індивідуальному випадку.
Як повідомлялося, внаслідок російського обстрілу 8 липня у Києві були уражені дитяча лікарня "Охматдит", медичний заклад "Адоніс", житлові будинки у Шевченківському, Голосіївському районах та бізнес-центр на Ушинського у Солом'янському районі.
Майже 100 дітей з «Охматдиту» були транспортовані до інших медзакладів Києва для продовження лікування.