НАБУ має дві застороги до законопроєкту про угоди корупціонерів зі слідством
Про це йшлося під час робочої зустрічі керівництва НАБУ і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з представниками Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності, інформує у Телеграмі пресслужба НАБУ, передає Укрінформ.
Зазначається, що сторони обговорили пропоновані урядовим законопроєктом №11340 зміни до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України у частині укладення угод про визнання винуватості. У НАБУ і САП наполягають на необхідності доопрацювання цього документу.
«Наголошуємо на необхідності передбачити такі умови при укладенні угоди про визнання винуватості: застосування до організатора злочину звільнення від відбування покарання з випробуванням чи призначення покарання нижчого від нижчої межі, передбаченої за такий злочин, можливе виключно за одночасної наявності двох умов: викриття ним іншого організатора та відшкодування збитків; застосування до інших осіб, які не є організаторами злочину, звільнення від відбування покарання з випробуванням за особливо тяжкий злочин чи призначення покарання нижчого від нижчої межі, передбаченої за такий злочин, можливе виключно за одночасної наявності двох умов: викриття інших осіб та відшкодування збитків», - зазначається у повідомленні.
У НАБУ вважають, що без урахування цих змін у законопроєкті залишатимуться корупційні ризики.
За результатами зустрічі сторони домовились внести зміни до законопроєкту, щоб він забезпечив пропорційність, дієвість та ефективність покарання за корупційні злочини. Після доопрацювання цього документу НАБУ і САП оприлюднять оцінку тексту законопроєкту до другого читання.
Як повідомляв Укрінформ, 18 липня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт щодо підвищення ефективності укладання угод зі слідством про визнання винуватості.
Законопроєкт №11340 було ухвалено 231 голосом народних депутатів за основу.
Проєктом закону пропонується застосовувати штраф як додаткове покарання у разі укладення угоди про визнання винуватості щодо корупційних правопорушень.