Міноборони визначило чотири рівні надання домедичної допомоги

Міноборони визначило чотири рівні надання домедичної допомоги

Укрінформ
Міністерство оборони затвердило обсяги надання домедичної допомоги для різних рівнів підготовки військовослужбовців і співробітників Сил оборони та безпеки держави.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міноборони.

Нові норми запроваджено наказом Міністерства оборони № 436 від 29 червня 2024 року та зареєстровано Міністерством юстиції 19 липня.

«Зазначені обсяги визначають об’єм домедичної допомоги, яку надають військовослужбовці та співробітники сил безпеки і оборони під час ведення бойових дій, виконання бойових та спеціальних завдань, здійснення заходів з національної безпеки та оборони, а також підготовки складових Сил безпеки і оборони до застосування за призначенням», - ідеться в повідомленні.

Як зауважила заступниця міністра оборони Наталія Калмикова, встановлення обсягів домедичної допомоги є вкрай важливим кроком, якому передувала велика робота із західними партнерами, бойовими медиками та представниками профільних громадських організацій.

Читайте також: Понад 100 викладачів медвишів пройшли курси з домедичної допомоги від американських кардіологів

«Документ опрацьовано з Генштабом, представниками видів, окремих родів військ (сил), а також інших складових Сил оборони та безпеки. Наразі маємо систему, яка акумулює найкращий досвід України та країн НАТО. Це дозволить зберегти життя та здоров’я наших захисників на фронті та підвищити якість підготовки з тактичної медицини», - розповіла вона.

Наказ Міноборони визначає поділ домедичної допомоги на чотири рівні та встановлює перелік навичок та інтервенцій, які використовуються військовослужбовцями для надання допомоги постраждалим. Також він містить перелік лікарських засобів, що застосовуються для надання допомоги постраждалим.

Читайте також: Україна створює нову і максимально дієву систему військової медицини - Міноборони

«Встановлено базовий нормативний фундамент, на якому будемо вибудовувати сучасну та ефективну систему для збереження життя та здоров’я військовослужбовців на передовій. Обсяги надання домедичної допомоги дозволять нам розробити єдині чіткі стандарти підготовки та типові навчальні програми з тактичної медицини», - додала керівниця Департаменту охорони здоров'я Міноборони Оксана Сухорукова.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство оборони працює над покращенням стандартів і програм підготовки медичного персоналу.

Фото: Depositphotos

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-