Це як про заборону рабства: Епіфаній прокоментував законопроєкт щодо УПЦ МП

Це як про заборону рабства: Епіфаній прокоментував законопроєкт щодо УПЦ МП

Укрінформ
Митрополит Київський і всієї України Епіфаній порівняв законопроєкт 8371, відомий як «закон про заборону УПЦ (МП)», із законом про заборону рабства і вважає його єдиним способом захистити свободу віросповідання.

Про це він сказав на десятому закритому засіданні Клубу LB.ua, передає Укрінформ.

«Коли структура так званої УПЦ виявилася не здатною до власних дій, як виявилися здатними всі інші релігійні організації в Україні, держава й суспільство зобов’язані допомогти та захистити себе на духовному фронті від агресії «русского мира». Закон, про необхідність якого говорять уже кілька років, життєво необхідний. Це як закон про заборону рабства. Це як закон про заборону домашнього насильства. Цей закон — єдиний спосіб захистити свободу віросповідання для тих, хто не може й не хоче її захищати, віддавшись у добровільне служіння Москві», - сказав предстоятель ПЦУ.

На його думку, закон не забороняє релігійної діяльності в Україні, але має зупинити використання релігійних спільнот України з боку Росії.

Читайте також: Православна церква України підтримує необхідність законодавчої заборони УПЦ МП

«У нас заборонені російські банки й медіа, партії та інші структури. На цьому фронті не має залишатися без захисту одна з найбільш важливих і вразливих ділянок... Заборона російським релігійним центрам мати владу над українськими релігійними спільнотами жодним чином не зачіпає свободу віри, а навпаки — захищає її від кремлівської тиранії», - наголосив митрополит.

За його словами, такий закон мав би бути демократичним, передбачати аналіз, судову процедуру, можливість оскарження, мати на меті не карати, а захищати.

«Чи пропонований законопроєкт відповідає такому баченню? Загалом так. Навколо деталей тривають суперечки. Але наша позиція — краще мати недосконалий закон, який надалі можна поліпшити, ніж не мати ніякого», - переконаний митрополит Епіфаній.

За його словами, це питання не просто назріло, а давно перезріло. Тож він закликав «зробити все можливе, щоби пролом в обороні, через який «русскій мир» ллє отруту в душі українців, був нарешті закритий».

Як повідомляв Укрінформ, уряд у січні 2023 року зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №8371 щодо заборони в Україні релігійних організацій, згідно з яким може бути припинена діяльність УПЦ (МП).

Читайте також: Заборону УПЦ МП підтримують 63% українців

Верховна Рада 19 жовтня 2023 року ухвалила в першому читанні цей законопроєкт. Він передбачає заборону діяльності релігійних організацій, керівний центр яких розташований у державі, що здійснює збройну агресію проти України. Крім того, згідно з законопроєктом, діяльність релігійної організації може бути припинена в судовому порядку за зверненням уповноваженого центрального органу влади.

18 липня парламентський Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроєкт у цілому.

23 липня народні депутати заблокували трибуну Верховної Ради через відмову розглядати законопроєкт про заборону УПЦ (МП), зірвавши пленарне засідання парламенту.

Тепер ВР продовжить роботу наприкінці серпня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-