МОЗ відсторонило гендиректора Охматдиту від виконання обов’язків до завершення перевірок
За словами міністра, про подальші рішення, в тому числі й кадрові, повідомлять додатково.
"Моя позиція — виконувачем обов'язків має бути людина з-поміж завідувачів відділень, яка отримає найбільшу підтримку колег. Зараз проводжу консультації", - зазначив Ляшко.
За його словами, факти, пов'язані з відновленням будівель Охматдиту та діями Благодійної організації "Благодійний фонд "Охматдит"- здорове дитинство", в тому числі зазначені у ЗМІ, наразі вивчаються Національною поліцією України за його зверненням. Зареєстроване відповідне кримінальне провадження. Триває досудове розслідування. Також аналітичну роботу з цього приводу проводить НАБУ. Крім цього, триває внутрішня перевірка МОЗ.
"Всі обставини мають бути встановлені. Всі винні мають бути покарані. Лікарня має бути відбудована. Все має відбуватися чітко, прозоро, швидко і відповідно до законодавства", - наголосив Ляшко.
Він повідомив, що вчора отримав перші результати проведення перевірки комісії МОЗ.
"На жаль, є випадки викривлення ключової інформації, яка подається офіційно мені, у засоби масової інформації та міститься в документах, і зі сторони керівництва лікарні, і зі сторони Фонду", - зауважив Ляшко.
За його словами, до оцінки наданих під час проведення тендеру конкурсних пропозицій було залучено два робочі органи: робоча група Охматдиту, затверджена наказом генерального директора Охматдиту № 142 від 18 липня 2024, та загальні збори Фонду.
25 липня на черговому засіданні робочої групи учасники ухвалили рішення про необхідність запросити додаткову інформацію у фонду про компанії-учасники.
31 липня рішенням загальних зборів фонду надано рекомендацію Охматдиту щодо укладення договору на виконання ремонтних робіт пошкодженого сучасного корпусу лікарні з вже відомою компанією, що зафіксовано у протоколі.
"Рішення оголосити компанію переможцем тендеру прийняв генеральний директор Охматдиту Володимир Жовнір, про що було поінформовано громадськість на офіційній сторінці лікарні. При цьому, згідно з інформацією, яка стала відома в ході проведення перевірки МОЗ, відповідні рекомендації про фінальний вибір переможця від Робочої групи саме Охматдиту отримані не були. Чому? Це питання залишається відкритим і буде досліджене компетентними органами", - зауважив Ляшко.
Він додав, що збирати кошти саме на рахунок фонду після атаки на Охматдит 8 липня запропонував директор лікарні, посилаючись на успішний досвід співпраці.
"МОЗ дотримується раніше озвученого плану, згідно з яким всі подальші процеси відновлення Охматдиту будуть відбуватися під наглядом ради з відновлення, куди вже увійшли представники міжнародних організацій та компаній, які здійснили найбільші пожертви. Сьогодні відбудеться засідання для відбору 7 учасників з числа представників громадськості, тобто Рада у складі 15 осіб буде остаточно сформована", - підкреслив Ляшко.
Він закликав раду з відновлення зібратися вже в цей понеділок, аби розглянути поетапний план відновлення Охматдиту та надати свої рекомендації щодо подальших дій. Міністр нагадав, що всі рішення ради є публічними та оприлюднюються на ресурсах МОЗ.
Як повідомляв Укрінформ, гендиректор НДСЛ "Охматдит" Володимир Жовнір заявив про відмову благодійного фонду "Охматдит – здорове дитинство" перерахувати кошти лікарні для відбудови.
19 липня БО «Благодійний фонд «Охматдит» - здорове дитинство» оголосив конкурс про проведення поточного ремонту та внутрішнього опорядження будівлі Сучасного лікувально-діагностичного комплексу НДСЛ «ОХМАТДИТ».
Серед 14 учасників за його підсумками була обрана запорізька компанія «Буд-технолоджі». Проєкт «Наші гроші» звернув увагу на те, що пропозиція переможця була дорожча, ніж в інших учасників конкурсу, а також, що у компанії немає відповідної техніки для проведення необхідних робіт.
2 серпня міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко заявив, що кошти, зібрані благодійним фондом «Охматдит - здорове дитинство» для відновлення лікарні після російської терористичної атаки, будуть переведені на казначейські рахунки НДСЛ «Охматдит». Їх використання буде контролювати ревізійно-наглядова рада, конкурс на відбудову «Охматдиту» буде проведений через «Прозоро».
5 серпня наказом МОЗ затверджено Положення про Раду з контролю здійснення відновлення зруйнованих (пошкоджених) будівель Національної дитячої спеціалізованої лікарні Охматдит - Раду з відновлення Охматдиту. Вона складатиметься із 15 людей, яких МОЗ затверджуватиме у два етапи. На першому — визначать благодійників, які зробили найбільші пожертви, а також по одному представнику від міністерства і лікарні. На другому етапі відберуть сім представників громадських об’єднань, які працюють у сферах запобігання корупції, захисту прав пацієнтів.