У старшій профільній школі має бути не менш як 600 учнів - Лісовий
Про це на презентації результатів соціологічного дослідження щодо реформи старшої школи сказав міністр освіти та науки Оксен Лісовий, передає кореспондент Укрінформу.
"Старша профільна школа і в частині академічних ліцеїв, і професійних коледжів - це ще менша мережа (від мережі початкової та базової шкіл - ред.), яка вже фактично областями сформована. Деякі регіони сформували якісну мережу, де в кожній школі буде 600 учнів і більше. Це той мінімум, який має бути. Це виклик для нас, тому що плече підʼїзду (до закладу освіти - ред.) має бути 30 хвилин", - зазначив Лісовий.
Водночас, як зазначив міністр, мережа початкових шкіл буде збережена навіть за умови малокомплектності, якщо школа розташована у селі.
Також, як додав Лісовий, є певні проблеми із формуванням мережі ліцеїв і професійних коледжів у малонаселених областях.
"У великих малонаселених областях буде мало ліцеїв, і нам доведеться робити якісь винятки. Ми дивимося, що в яких випадках застосовувати, щоб один ліцей не був на п'ять громад", - сказав міністр.
Як пояснив він, заклади, з яких сформують мережу ліцеїв, обиратимуть відповідно до визначених критеріїв, реконструюють, у них будуть соціальні простори, спортивна інфраструктура, майстерні, лабораторії тощо.
Окремим питанням, за словами Лісового, є забезпечення доїзду до закладів старшої профільної школи.
"Сподіваємося, до 2027 року, а може і раніше, ми стовідсотково укомплектуємо наші громади автобусами, у тому числі інклюзивними", - зазначив Лісовий.
Також, додав міністр, розглядається питання організації при окремих ліцеях гуртожитків для учнів.
Пілотний проєкт із запровадження старшої профільної школи, за його словами, розпочнеться з наступного року.
Як повідомлялося, реформа старшої школи, яка повноцінно стартує в Україні в 2027 році, передбачає скорочення кількості предметів до 11-12, що розвантажить програму і наблизить українську освіту до загальносвітових стандартів.
Фото: Євген Бородавко