На конференції у Лозанні закликали до гуманітарного розмінування в Україні
Як передає Укрінформ, про це повідомляє федеральний департамент закордонних справ Швейцарії.
"Наприкінці першого дня високого рівня було прийнято "Лозаннський заклик до дій", який запрошує держави вжити конкретних заходів у сфері гуманітарного розмінування в Україні. Це включає очищення сільськогосподарських земель, економічну і соціальну реінтеграцію жертв мін, координацію міжнародного співробітництва між різними партнерськими організаціями на місцях, а також обмін досвідом і знаннями та просування інноваційних методів і технологій, які можуть сприяти більш ефективному розмінуванню в усьому світі", - йдеться у повідомленні.
Текст "Лозаннського заклику до дій" був представлений Швейцарією та Україною разом з Хорватією, як країною, що приймала останню конференцію з розмінування, а також Японією, яка організовуватиме конференцію в 2025 році.
Конференція з питань протимінної діяльності в Україні зібрала у швейцарській Лозанні 61 делегацію за участі представників урядів, міжнародних організацій та організацій-партнерів у сфері гуманітарного розмінування. Захід відкрила президентка Швейцарії Віола Амгерд разом з Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем.
Під час конференції очільник МЗС Ігнаціо Кассіс нагадав про рішення Швейцарії минулого тижня виділити додаткові 30 млн швейцарських франків на діяльність Швейцарського фонду розмінування (FSD) у Харківській та Херсонській областях України до 2027 року. Загалом з лютого 2022 року Швейцарія виділила 3,7 млрд швейцарських франків на різні заходи для підтримки людей, які постраждали від російської війни проти України. У 2023 році Федеральна рада схвалила пакет допомоги на загальну суму 100 млн швейцарських франків на чотири роки, призначених виключно для гуманітарного розмінування в Україні.
Як повідомляв Укрінформ, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль з українською делегацією прибув у четвер до Швейцарії для участі в Конференції з питань протимінної діяльності, де відбудеться зустріч із керівництвом Швейцарії щодо питань двосторонньої співпраці.