НАБУ вивчає походження коштів, знайдених в очільниці Хмельницької МСЕК - Кривонос

НАБУ вивчає походження коштів, знайдених в очільниці Хмельницької МСЕК - Кривонос

Укрінформ
Детективи Національного антикорупційного бюро вивчають, яким чином були отримані кошти, які знайшли в очільниці Хмельницької обласної МСЕК Тетяни Крупи.

Про це директор НАБУ Семен Кривонос розповів в інтерв’ю "Суспільному", передає Укрінформ.

"Ми точно будемо фокусувати свою увагу не тільки на керівниці МСЕК, яка, за версією слідства, незаконно збагатилася, а й будемо вивчати, хто був залучений до цієї схеми. Хто акумулював, передавав кошти, хто сприяв цьому злочину, хто приховував цей злочин, якщо такі факти були", - сказав він.

Насамперед ідеться про посадових осіб: прокурорів, суддів та представників інших правоохоронних органів. Також бюро з’ясовує всю суму коштів, на яку, за версією слідства, збагатилася Тетяна Крупа та її близьке оточення. Майно за цією справою - нерухомість, автівки, коштовні вироби - наразі заарештоване, додав директор НАБУ.

Кривонос наголосив: недостатньо, аби відповідальність понесли лише керівництво МСЕК та причетні з його сторони. Адже коли прокурор купує інвалідність за гроші - це теж злочин.

"Зараз ми точно бачимо надзвичайну перспективу у цій справі, і вона є максимально пріоритетною в межах бюро", - зазначив він.

Читайте також: ВАКС відклав на два тижні розгляд апеляції керівниці Хмельницької МСЕК

Як повідомляв Укрінформ, Офіс генпрокурора передав справу стосовно очільниці Хмельницької обласної МСЕК Тетяни Крупи від ДБР на дорозслідування за підслідністю до Національного антикорупційного бюро.

На початку жовтня в межах розслідування кримінального провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути мобілізації, працівники ДБР провели обшуки у службових кабінетах та за місцем проживання Тетяни Крупи та її близьких родичів.

У робочому кабінеті керівниці МСЕК були виявлені $100 тисяч, підроблені медичні документи, списки ухилянтів із прізвищами та фіктивними діагнозами. Вдома у посадовиці та її родичів вилучили $5,2 млн, €300 тисяч, понад ₴5 мільйонів, брендові прикраси та коштовності.

Читайте також: На Хмельниччині керівниця МСЕК під час обшуку викинула пів мільйона доларів через вікно

5 жовтня правоохоронці затримали Крупу і повідомили їй про підозру у незаконному збагаченні. 7 жовтня Печерський райсуд Києва обрав їй запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення 500 мільйонів гривень застави.

Після цього Офіс генпрокурора передав справу від ДБР до НАБУ.

22 жовтня Президент Володимир Зеленський провів засідання Ради нацбезпеки і оборони щодо ситуації з медико-соціальними експертними комісіями та зловживаннями посадових осіб різних державних органів з отриманням інвалідності. Ішлося про численні порушення та очевидно фальшиві інвалідності посадовців.

Читайте також: Зловживання під час отримання інвалідності: у МСЕК, лікарнях і обласних прокуратурах проходять обшуки

На РНБО також обговорювали ситуацію в органах прокуратури. Після засідання Президент заявив про необхідність кадрових рішень та персональну відповідальність у центральних органах влади – по вертикалі контролю за МСЕК.

За підсумками цієї розмови генпрокурор Андрій Костін написав заяву про звільнення.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що було звільнено керівництво Центральної медико-соціальної експертної комісії та керівники профільного департаменту Міністерства охорони здоров'я, який відповідає за координацію діяльності МСЕК.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-