РФ не зверталася до Червоного Хреста щодо обміну понад 600 військовополонених - Верещук

РФ не зверталася до Червоного Хреста щодо обміну понад 600 військовополонених - Верещук

Укрінформ
Представник МКЧХ підтвердив на зустрічі із родинами полонених у п’ятницю, що росіяни не зверталися до них щодо обміну понад шестисот військовополонених.

Про це у Фейсбуці повідомила заступниця керівника Офісу Президента України Ірина Верещук, передає Укрінформ.

Вона відзначила, що останніми днями росіяни активізували інформаційні вкиди на гуманітарну тему, і заявила, що це - складова їхньої війни проти українців.

«Зокрема, росіяни кажуть, що вони хочуть обміняти понад шістсот військовополонених, а ми нібито відмовляємось. Щодо обміну понад шестисот військовополонених росіяни не звертались ані до нашого Коордштабу з питань військовополонених, ані до Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Сьогодні це підтвердили представники Коордштабу та МКЧХ на зустрічі з родинами полонених», - йдеться у її дописі.

За її словами, росіяни також кажуть, що нібито просять Україну відкрити гуманітарний коридор на Курщині для їхніх цивільних, а ми не даємо.

Читайте також: У Коордштабі прокоментували заяву Росії про повернення загиблих під час авіатрощі Іл-76

«Росіяни не зверталися щодо гуманітарного коридору на курщині ані до української сторони, ані до МКЧХ. Тобто, все це неправда. Якщо звернення надійдуть, вони, звісно, будуть належним чином опрацьовані. А поки що це просто банальні медійні маніпуляції з метою спотворення суспільної думки в Україні та в країнах-партнерах», - констатувала Верещук.

Як повідомила Верещук за результатами зустрічі з родинами військовополонених, Координаційний штаб з питань військовополонених через Міжнародний Комітет Червоного Хреста здійснить усі необхідні кроки для створення змішаних медичних комісій.

 «Домовились, що Коордштаб з питань військовополонених через Міжнародний Комітет Червоного Хреста здійснить усі необхідні кроки для створення змішаних медичних комісій. Якщо нам вдасться створити такі змішані медкомісії, то це сприятиме пришвидшеному визволенню важкопоранених і важкохворих полонених», - йдеться у її дописі.

За її словами, пріоритетною темою зустрічі стало формування списків на обміни полоненими.

Вона зазначила, що мають домінувати принципи справедливості та прозорості - так, щоб родини розуміли, як саме формуються списки на обміни.

Також учасники зустрічі обговорили низку юридичних і соціальних питань щодо підтримки сімей військовополонених.

Як повідомляв Укрінформ, у ЗМІ з’явилася інформація, що російський омбудсмен Тетяна Москалькова опублікувала списки полонених, яких нібито «не хоче» забирати Україна. В опублікованому Москальковою списку перебуває понад 600 осіб.

Фото: Ірина Верещук, Телеграм

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-