Махінації з інвалідностями: два прокурори та два посадовці МСЕК отримали підозри
Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Офісу генпрокурора у Телеграмі.
«Прокурори Генеральної інспекції Офісу генерального прокурора у ході розслідування кримінального провадження щодо фактів неправомірного отримання груп інвалідності посадовими особами прокуратури різних рівнів повідомили про підозру у шахрайстві двом прокурорам. Також двом службовим особам медико-соціальних експертних комісій повідомлено про підозру у службовому підробленні», - йдеться у повідомленні.
За даними слідства, керівник та заступник керівника окружних прокуратур у різних областях країни незаконно отримали статуси осіб з інвалідністю II групи. В результаті один підозрюваний шахрайським шляхом заволодів понад 1 млн грн пенсійних виплат, а інший - понад 400 тис. грн.
Також установлено, що службові особи МСЕК безпідставно встановили прокурорам другу групу інвалідності безстроково, про що зазначили у своїх актах огляду, які в подальшому направили до органів Пенсійного фонду для нарахування та виплати пенсій.
На даний час вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів та відсторонення їх від займаних посад.
Розслідування зловживань в системі медико-соціальної експертизи триває. Встановлюються інші причетні до корупційних схем.
Крім того, у ОГП повідомили, що Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров’я проводить перевірку рішень МСЕК.
Також зазначається, що правоохоронці завершили службове розслідування щодо можливих зловживань з отримання груп інвалідності прокурорами, висновки якого долучено до матеріалів згаданого кримінального провадження. У ході його проведення з органів прокуратури звільнено 5 прокурорів, ще 7 – звільнено з адміністративних посад.
Подальша перевірка виявлених фактів здійснюється за допомогою слідчих та процесуальних дій в рамках кримінального процесу.
Зазначається, що ці заходи проводять Офіс генпрокурора в координації з Державним бюро розслідувань і Службою безпеки України.
Як повідомлялося, 5 жовтня працівники Держбюро розслідувань затримали та повідомили про підозру у незаконному збагачені керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяні Крупі. Перед цим, 3 і 4 жовтня, правоохоронці провели низку обшуків у службових кабінетах та за місцем проживання фігурантки і її близьких родичів.
16 жовтня ЗМІ поінформували про те, що майже всі прокурори Хмельницької області виявилися інвалідами 2 групи - згідно з рішенням головного лікаря МСЕК Тетяни Крупи, і багато років отримували та продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідність. Зокрема, за даними журналістів, інвалідність отримали 49 прокурорів разом з очільником Хмельницької обласної прокуратури Олексієм Олійником.
Після цього тодішній генпрокурор Андрій Костін підписав наказ про проведення службового розслідування щодо отримання майже 50 прокурорами на Хмельниччині групи інвалідності упродовж останніх років.
17 жовтня керівника Хмельницької обласної прокуратури Олексія Олійника звільнили з посади за власним бажанням.
Костін після історії з виявленням фальшивих інвалідностей заявив, що вважає правильним звільнитися з посади генпрокурора. Також він повідомив, що за результатами комплексних заходів із протидії та запобігання зловживанням в органах прокуратури шестеро керівників обласних і спеціалізованих прокуратур написали заяви про звільнення.
28 жовтня Президент Володимир Зеленський вніс до ВР проєкт постанови про надання згоди на звільнення Костіна з посади генпрокурора, який був підтриманий народними депутатами. 31 жовтня глава держави звільнив Костіна.
Фото: Офіс Генпрокурора