Музей війни демонтував радянські символи на Алеї міст-героїв

Музей війни демонтував радянські символи на Алеї міст-героїв

Фото
Укрінформ
Національний музей історії України у Другій світовій війні демонтував літери, якими викладені назви міст та зображення радянської медалі “Золота Зірка” на Алеї міст-героїв.

Про це музей повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Музей ініціював обстеження бронзових рельєфів. Фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру України провели дослідження, на основі якого сформували “Паспорт обстеження стану збереженості бронзових накладних елементів медалей “Золота Зірка” і текстових написів”, - ідеться у повідомленні.

Музей історії України у Другій світовій демонтував назви російських міст з Алеї героїв / Фото: Національний музей історії України у Другій світовій війні

Також обґрунтували необхідність їхнього демонтажу і проведення реставрації.

“Разом з реновацією музейного простору, відбулося і переосмислення одного з основоположних пропагандистських міфів радянського тоталітарного режиму”, - зазначили в музеї.

Термін “Місто-Герой” у Радянському Союзі утвердився після указу Президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1965 року “Про затвердження положення про найвищий ступінь відзначення – звання “Місто-Герой”.

Першими містами, які отримали таке звання у 1965 році, стали Ленінград (нині – Санкт-Петербург), Одеса, Севастополь, Волгоград (колишній Сталінград), Київ, Москва, а також відзначено Брестську фортецю.

У 1973 році звання “Місто-Герой” було присвоєно Керчі і Новоросійську, у 1974 році – Мінську, у 1976 році – Тулі, у 1985 році – Мурманську і Смоленську.

Фахівці зауважили, що не було визначено жодних критеріїв щодо роботи комісій, які ухвалювали рішення про присвоєння звання “Місто-Герой”.

Читайте також: Роботи з будівництва Музею Революції Гідності призупинять до кінця дії воєнного стану - МКСК

Відзначення міст мали хаотичний характер і використовувалися суто з ідеологічною метою – імплементацією міфу про “Велику Вітчизняну війну”.

Як повідомляв Укрінформ, одеська міськрада виділила 200 тис. гривень на розробку проєктної документації для демонтажу 12 пам’ятників, які містять імперську та радянську символіку.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-