Підробні документи на кордоні щодня пред’являють до десяти разів - ДПСУ

Підробні документи на кордоні щодня пред’являють до десяти разів - ДПСУ

Укрінформ
Підробні документи на кордоні щодня намагаються пред’явити прикордонникам від двох до десяти разів.

Про це у телеефірі повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко, відповідаючи на питання щодо вантажопотоку і пасажиропотоку на західних кордонах, відповідаючи на питання, наскільки часто фіксуються підробки документів, передає кореспондент Укрінформу.

«Найбільше спроб продовжує фіксуватися все ж таки поза межами пунктів пропуску, але і в пунктах пропуску також щоденно присутні випадки, коли громадяни намагаються або надати підробні документи, або сфальшувати умови свого виїзду. Таких випадків щоденно може бути від 2 до 10. І є лише окремі дні, коли ми не фіксуємо спроб використання підробних документів», - зазначив речник ДПСУ.

Відповідаючи на питання, чи намагаються громадяни пройти держкордон карпатськими лісами, він заявив, що там також продовжують фіксуватися спроби незаконного перетину кордону, але за останній період менше, бо у горах лежить сніг і людям досить складно там пересуватися.

«Тому організатори та посібники намагаються перелаштувати маршрути, якими пробують проштовхнути людей, щоб вони незаконно перетнули кордон. Тому зараз більше все ж таки випадків (фіксується — ред.) не по гірським ділянкам, а по більш таким вільним, де люди могли б дістатися до лінії кордону», - поінформував Демченко.

Відповідаючи на питання про випадки із маскуванням або з перевдяганням осіб щодо перетину кордону, речник зазначив, що за останній період таких випадків фіксується менше.

«Але бачимо, що організатори таких схем намагаються вдаватися до інших методів, у тому числі..., маскуючи авто під інкасаторські або застосовуючи машини меддопомоги тощо», - заявив речник.

За його словами, за весь час дії воєнного стану більшість випадків спроб незаконного перетину кордону фіксувалися на кордоні з Румунією і Молдовою, менше - з Угорщиною і Словаччиною, і найменше - на кордоні з Польщею.

Демченко поінформував, що якщо порівняти дані по грудню і листопаду, то фактично на одному рівні прикордонники продовжують фіксувати спроби незаконного перетину кордону.

Читайте також: На кордоні затримали шістьох чоловіків, які планували перетнути Тису на гумовому човні

«До цього тенденція була виключно до зменшення, але за останні кілька тижнів фактично показники залишаються сталими і тенденції до зменшення або збільшення не відмічається. Але, на жаль, спроби незаконного перетину кордону продовжуються щоденно, і щоденно наші прикордонні наряди викривають порушників, викривають схеми тощо», - зазначив речник ДПСУ.

Він заявив, що аналіз наявної інформації свідчить про те, зокрема, що порушники у своїй більшості не самостійно йдуть до кордону, а все-таки звертаються до ОЗГ, які їм обіцяють сприяння і яким вони платять кошти.

«Але бачимо і те, що у багатьох випадках це є шахрайські схеми — фактично люди, сплачуючи кошти, не отримують бажаного, бо організатори і посібники їм у подальшому просто можуть сказати, що їм потрібно дістатися до певного населеного пункту, слідувати у певному напрямку, не надаючи жодної якоїсь окремої допомоги», - поінформував Демченко.

Окрім цього, прикордонники продовжують фіксувати і спроби незаконного перетину кордону громадянами по ділянках, де кордон проходить по річках, зокрема і по Тисі.

Як повідомляв Укрінформ, 23 грудня 2024 року Демченко заявив, що під час дії воєнного стану близько 50 осіб загинули, намагаючись незаконно перетнути кордон вплав через річку Тису.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-