Харківські волонтери готують загальноукраїнську систему поселення евакуйованих людей

Харківські волонтери готують загальноукраїнську систему поселення евакуйованих людей

Укрінформ
Харківські волонтери з лютого планують запустити загальноукраїнську систему поселення для людей, яких евакуюють із небезпечних районів.

Про це в ефірі “Суспільного” повідомив голова БО “Координаційний гуманітарний центр” у Харківській області Євген Коляда, передає Укрінформ.

"З лютого ми запускаємо загальну українську систему поселення людей і інформування. Зараз наші представники перебувають у 15 регіонах України, основна задача яких збирати інформацію по місцях тимчасового проживання, по волонтерських шелтерах, по будь-яких інших ініціативах, які можуть надавати житло людям. Ми збираємо інформацію, робимо фото та відеоматеріали. І на транзитних пунктах, і на прифронтових територіях волонтери матимуть доступ до цієї програми. Вони можуть інформувати людей, куди саме люди можуть потрапити й що їх чекатиме", – розповів Коляда.

Таким чином жителів прифронтових територій хочуть спонукати до евакуації. За словами Коляди, основною причиною невиїзду є те, що люди думають, що залишаються ні з чим і не знають, де і як вони житимуть.

Читайте також: У Покровську ще залишаються понад 7 тисяч цивільних, евакуація сповільнилася - МВА

"По-перше, вони залишають все і, на їхню думку, залишаються бездомними й не мають шансів на майбутнє. Це далеко не так. Вони отримують дуже серйозну допомогу на транзитному пункті, але це тільки перший етап допомоги. Після того їх поселяють у місця тимчасового проживання, де їм систематично продовжують допомагати – не просто продуктами харчування та засобами гігієни, а й наданням робочих місць, профорієнтацією, соціалізацією дітей. Друга причина – це брак інформації: де вони будуть жити, що вони будуть робити й так далі", – пояснив Коляда.

Загалом же люди часто відкладають евакуацію, додав він, аж до того, коли вона вже практично неможлива.

“Це дуже прикро насправді, бо проводиться просто шалена кампанія, шалені зусилля всіх, щоб людям пояснити, що безпека для них - передусім, і ми завчасно інформуємо людей. Коли почалася куп'янська історія (активізація бойових дій на цьому напрямку – ред.), ми за два місяці до цього прогнозували перебіг подій. Але все одно залишаються люди, які до останнього чекають і потім, коли російські війська вже стоять на сусідній вулиці, вони починають дзвонити й благати їх евакуювати. Ці задачі виконують військові, бо ми не можемо туди дістатися, і ризикуючи власним життям, вивозять цих людей", – наголосив Коляда.

За його словами, до інформаційної роботи з населенням почали долучати психологів – передусім вони працюють із родинами з дітьми.

“По нашій аналітиці, збільшилася кількість заявок із Дворічанської громади Куп’янського району. У Борівській громаді Ізюмського району залишаються 23 дитини (у населених пунктах Піски-Радьківські та Підлиман), котрі підпадають під примусову евакуацію. З батьками працюють психологи, вмовляють”, – зазначив Коляда.

Загалом за останні два тижні у транзитному пункті евакуації зареєструвалися майже 300 людей, 30 із них – діти.

Як повідомлялося, на лівому березі Осколу, де тривають бойові дії, залишаються близько 1660 жителів Куп’янського району.

Від часу контрнаступу Сил оборони восени 2022 року на Харківщині евакуювали понад 55700 людей.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-