Диригент, музикант і військовий Назар Яцків - новий гість програми «Нація непереможних»
Таку думку висловив диригент, музикант і військовослужбовець ЗСУ Назар Яцків у черговому випуску проєкту Укрінформу «Нація непереможних», який вийде 14 січня о 19:00.
«Я й подумати не міг, що відкладу диригентську паличку і візьму в руки автомат. А ще за кілька місяців опинюся не на сцені, а в окопі. І буде зовсім інша музика», – зазначив диригент.
Яцків розповів про свій останній довоєнний концерт в Сєвєродонецьку з оркестром Луганської філармонії і як, будучи диригентом багатьох філармоній України, у 2024 році прийняв рішення залишити сцену і піти добровольцем захищати країну.
Він зауважив, що, як це не прикро, але у 2014 році окремо існували «громадянин Яцків і війна в державі громадянина Яцківа». «І вони якось не зовсім пересікались. Я думаю, що я не один такий, для кого ця війна не була відчутна. Ну, на жаль, це наша помилка всіх», – зауважив диригент.
Яцків також пригадав, як із побратимами зачищали Куп’янськ, як отримав фронтове поранення, і жахливо холодну зиму в окопах. «Найважче на фронті – витримати зиму, холод, болото. Дві доби взимку відсидіти в окопі – це окреме випробування. На війні не потрібно думати про своє життя чи смерть. Навпаки, треба думати про смерть, треба прийняти, що так, це може статися», – розповів Яцків.
Також музикант розповів про важливість підтримки бойового духу воїнів на фронті. «Це якраз дуже потрібно, тому що мусить бути якийсь вихід емоцій. Люди не повинні залишатися на війні повністю. Треба мати привідчинені двері до життя. І має бути якийсь духовний зв'язок з тим, що тебе поєднує в цьому житті, зі своєю культурою», – зауважив Яцків.
Про рішення приєднатися до об’єднання «Культурний десант», свою участь в «Оркестрі-59», символи незламності, окопні книги, музику і не тільки Назар Яцків розповів у свіжому випуску «Нації непереможних», який можна буде переглянути на новому Ютуб-каналі Укрінформу.
Як повідомлялося, новий проєкт Укрінформу «Нація непереможних» розповідає про силу духу та незламність українського народу, що передаються через призму реальних історій життя та діяльності кожного героя програми.