Ламалися після першого пострілу: ДБР оголосило підозри за постачання на фронт бракованих кулеметів

Ламалися після першого пострілу: ДБР оголосило підозри за постачання на фронт бракованих кулеметів

Фото, відео
Укрінформ
Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру колишньому директору одного з департаментів Міністерства оборони України та двом керівникам державного підприємства, які поставили у бойові підрозділи браковані великокаліберні кулемети.

Про це інформує пресслужба бюро, передає Укрінформ.

«За сприяння Міністерства оборони України, слідчі ДБР встановили, що посадовці мали у 2022 році поставити на фронт 400 сертифікованих великокаліберних кулеметів. Натомість вони провернули оборудку, за якою замість якісної зброї у війська потрапили дешеві аналоги, що не придатні для використання за призначенням. Крім того, було поставлено лише половину кулеметів від заявленого», - йдеться у повідомленні.

Відео дня

Зазначається, що 200 закуплених за державний кошт кулеметів не мали жодного маркування, відповідної технічної документації та жодних супровідних документів. Під час їхнього бойового використання зброя не могла вести безперервну стрільбу та після перших пострілів взагалі виходила з ладу, через руйнування частин та механізмів.

Через це державний бюджет зазнав збитків на понад 193 млн гривень, а українські військові наражали себе на небезпеку, вважають слідчі бюро.

Читайте також: На заміну вилученим бракованим мінам 120-мм калібру виготовили вже 32 400 нових - Сметанін

Ймовірно, йдеться про Олександра Лієва, який з січня 2022 року до січня 2023 року був заступником керівника департаменту державних закупівель Міністерства оборони України, т.в. о. керівника департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони.

Про це він написав 14 січня на своїй сторінці у Фейсбуці і озвучив у відеозверненні. Він стверджує, що відповідний контракт на кулемети Міноборони уклало з державним підприємством в березні 2022 року, і в тому ж місяці його оплатило. На той час Лієв ще не працював на посаді. Компанія поставила кулемети в повному обсязі, не було лише формулярів.

"Лише через 3 місяці після цієї події я був призначений т.в. о. керівника департаменту. На той момент кулемети все ще лежали на складі, оскільки не було формулярів. Я зв'язався з компанією, вимагав, щоби невідкладно зробили формуляри. Вони це зробили, віддали військовій частині, після чого там написали на мене лист, що кулемети прийняті, зауважень немає і мої співробітники департаменту підготували акт прийомки-передачі. Жодних ознак корупції чи недбалості тут не було", - підкреслив Лієв. Водночас він підтвердив, що йому інкрімінується стаття 191 (розтрата чи корупція) і перешкоджання законній діяльності Збройних сил. Лієв підкреслив, що він відкидає всі звинувачення і буде захищатися в суді.  

Як повідомлялося, Державне бюро розслідувань 13 січня повідомило про підозру посадовцям Державної служби з надзвичайних ситуацій, які закупили дві тисячі планшетів за завищеними цінами.

Фото: ДБР

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: