Зеленському довіряють 57% українців - КМІС після заяви Трампа оприлюднив опитування

Зеленському довіряють 57% українців - КМІС після заяви Трампа оприлюднив опитування

Інфографіка
Укрінформ
Президенту Володимиру Зеленському станом на першу половину лютого 2025 року довіряють 57% українців.

Як передає Укрінформ, про це свідчать дані опитування, проведеного 4-9 лютого Київським міжнародним інститутом соціології.

Згідно з опитуванням, не довіряють Зеленському 37%. Баланс довіри-недовіри становить +20%.

Відео дня

Як зауважили у КМІС, показники довіри трохи покращилися порівняно із останнім опитуванням у грудні 2024 року, коли Президенту довіряли 52% респондентів, не довіряли – 39%, а баланс довіри-недовіри становив +13%.

При цьому у всіх регіонах України ситуація є досить подібною і баланс довіри-недовіри є позитивним.

Як підкреслили у КМІС, Україна стикається із серйозними викликами, зокрема через міжнародну ситуацію та відносини із партнерами-союзниками. Частина дискусії стосується обговорення "легітимності" Президента, і в медіа можна бачити інформацію, що це може бути однією із складових можливих "мирних планів" (наприклад, проведення виборів і потім визначення параметрів домовленостей). Хоча при цьому в українському суспільстві більшість продовжує дотримуватися думки, що вибори мають бути вже після війни і пріоритетом є зміцнення обороноздатності. Водночас важливий вимір ставлення до Президента – це рівень довіри.

Опитування було проведене методом телефонних інтерв’ю (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних номерів. У ньому взяли участь 1000 респондентів у віці 18 років і старше) - громадян України, які на момент опитування проживали на території, яка контролювалася урядом України.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% - для показників, близьких до 10%, 1,8% - для показників, близьких до 5%.

За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. При цьому у КМІС вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Читайте також: 46% українців вважають, що справи в країні розвиваються у неправильному напрямку

Як повідомляв Укрінформ, 18 лютого Президент США Дональд Трамп виступив із новими заявами щодо необхідності, на його думку, проведення виборів в Україні.

"Ми маємо ситуацію, коли в Україні не відбувалося виборів, де воєнний стан, фактично воєнний стан", - заявив Трамп на прохання журналістів прокоментувати вимоги Росії, що вона підпише мирну угоду тільки після виборів в Україні.

Трамп також висловив свою думку, що рейтинг схвалення Президента Зеленського в Україні впав до 4%, а саму країну "рознесено вщент".

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: