
В Україні цьогоріч поліція фіксувала випадки зачепінгу у чотирьох областях
Про це в телеефірі поінформувала головна інспекторка Управління ювенальної превенції Національної поліції України (НПУ) Роксолана Семірякова, відповідаючи на питання щодо зачепінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Якщо говорити, наприклад, по регіонах, то у цьому році були зафіксовані такі факти в Одеській, Полтавській, Сумській, Київській областях та в Києві. Якщо говорити за минулий рік, то ці регіони повторюються, за винятком Рівненської і Харківської областей. І найбільше таких випадків (фіксується – ред.) – по Києву», - сказала вона.
Семірякова нагадала, що в Україні цьогоріч було зафіксовано за участю дітей вісім нещасних випадків, включно із зачепінгом, які сталися на залізничних коліях, і ті випадки, коли, наприклад, діти, розфарбовуючи вагони, могли залізти на дах потягу та отримати ураження електрострумом тощо.
За її словами, порівнювати ситуацію із зачепінгом у цьому році із такою ситуацією торік зарано.
«Але у 2024-му році таких випадків, які сталися на залізничних коліях, за участю дітей… (загалом – ред.) було зафіксовано 28. Щодо постраждалих дітей, які безпосередньо отримали травму, або щодо яких були летальні наслідки, то усього їх було 15», - зазначила представниця НПУ.
Відповідаючи на питання, як діти пояснюють, чому вони це роблять, головна інспекторка Управління ювенальної превенції НПУ зауважила, що йдеться про гонитву за лайками, підписками і так далі.
«Але, звісно, не можемо виключати і того, що це - гонитва за емоціями, адреналіном тощо. Також є випадки, коли просто діти підпадають під вплив однолітків і не можуть відмовитися, коли їх перевіряють на «крутість», на «слабо» і так далі», - зазначила вона.
Семірякова заявила, що виховання також впливає на те, як діти себе реалізують у цьому плані, бо безконтрольність з боку сім’ї і батьків породжує те, що дитина стає віддана сама собі.
«Але тут є й інша сторона медалі – гіперконтроль також породжує те, що дитина хоче себе самореалізувати і відчути якийсь контроль з власної точки зору. Тобто, це навпаки стимулює прояв себе у таких небезпечних розвагах», - пояснила представниця НПУ.
Як повідомлялося, у Києві підліток виліз на вагон електрички на станції «Київ-Волинський», і його вразило струмом. Згодом він помер у лікарні.
Фото: ukr.media