
У Британії закликали зробити 17 липня днем нагадування про викрадених Росією українських дітей
Про це вона написала у соцмережі Х, передає Укрінформ.
«Росія викрала щонайменше 19 546 українських дітей з моменту незаконного вторгнення… Сьогодні (25 березня – ред.) я закликала (главу МЗС Британії – ред.) Девіда Леммі та (міністра оборони – ред.) Джона Гіллі визнати 17 липня національним днем дій проти викрадених дітей в Україні», - зазначила Бакстер, опублікувавши текст офіційного листа.
Russia has stolen at least 19,546 Ukrainian children since its illegal invasion - equivalent to 1 in 3 seats at Hampden Park.
— Johanna Baxter MP (@JohannaBaxter) March 25, 2025
Today, I urged @DavidLammy and @JohnHealey_MP to recognise 17th July as a national day of action for Ukraine’s stolen children. #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/BL0Y8s0sp2
Вона наголосила, що раніше вже заявляла у Палаті громад, що викрадення українських дітей - це воєнний злочин, який вимагає термінових міжнародних дій.
«Ці діти - не просто статистика, це сини, дочки, брати і сестри, онуки, яких викрали з їхніх родин, їхніх домівок і їхньої країни. У лютому я зустрічалася з уповноваженим Верховної Ради з прав людини, який описав жахливу реальність цього злочину. Він розповів мені, що діти у віці від восьми місяців були викрадені російськими силами, причому Росія навіть заперечує існування деяких викрадених дітей», - йдеться у зверненні Бакстер.
Вона додала, що Сполучене Королівство справедливо визнає ці злочини і важливість Міжнародного кримінального суду в переслідуванні винних, і подякувала за роботу, яку робить британський уряд, щоб висвітлити звірства РФ та підтримати Україну в пошуку і поверненні цих дітей.
«Однак я стурбована тим, що повернення цих дітей досі не було фундаментальною передумовою для будь-яких переговорів про припинення вогню і що фінансування важливої роботи, яку проводить Лабораторія гуманітарних досліджень Єльського університету, скорочено урядом Сполучених Штатів, що ставить під загрозу подальший моніторинг цієї ситуації», - зазначила шотландська депутатка.
Вона зауважила, що не може бути справжнього миру в Україні без повернення викрадених дітей. Відтак вона підкреслила необхідність того, щоб Росія надала повний список українських дітей, яких зараз утримує, як це передбачено Женевськими конвенціями, і щоб Україна за підтримки союзників і партнерів створила належну рамку для їхнього повернення, із забезпеченням житлом, психологічною, фінансовою та іншою підтримкою.
«З цією метою та для забезпечення достатньої постійної уваги до цього критично важливого питання, яке занадто часто забувається в національному дискурсі щодо цього конфлікту, чи згодні ви встановити національний день дій на підтримку викрадених дітей України? 17 липня зазвичай відзначається Міжнародний день кримінального правосуддя - здавалося б, було б доречно поєднати його з національним днем дій на підтримку викрадених дітей України, щоб посилити потребу у підзвітності та діях», - йдеться у зверненні депутатки.
Як повідомляв Укрінформ, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до держав-членів ООН із закликом повернути викрадених Росією українських дітей та припинити злочини проти них.
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак заявив, що під контролем країни-агресора залишаються до 1,6 мільйона українських дітей - вони або депортовані в Росію, або змушені жити в окупації.