Сапери ДСНС і Нацполіції з початку повномасштабної війни розмінували понад 2400 км² України

Сапери ДСНС і Нацполіції з початку повномасштабної війни розмінували понад 2400 км² України

Укрінформ
Від початку повномасштабної війни сапери Державної служби з надзвичайних ситуацій і Національної поліції розмінували понад 2400 км² території України.

Про це повідомив у Фейсбуці заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий за підсумками зустрічі з міжнародними донорами на базі Офісу протимінної діяльності, передає Укрінформ.

«З початку повномасштабної війни Росії проти України сапери ДСНС та Національної поліції розмінували понад 2400 км². Для наочності - ця площа майже співмірна з площею Люксембургу», - зазначив він.

На думку заступника міністра, без перебільшення можна стверджувати, що Україна за понад три роки повномасштабної війни РФ стала світовим хабом із гуманітарного розмінування.

«Українські сапери апробували майже всі сучасні технології, виробили ефективну методику застосування машин механізованого розмінування та безпілотних літальних апаратів», - зазначив Драп’ятий.

Він акцентував, що надання Україні допомоги у сфері очищення територій від вибухонебезпечних предметів - це інвестиція в продовольчу, екологічну, енергетичну та соціальну безпеку.

Драп’ятий також повідомив, що МВС має у своєму розпорядженні 106 машин механізованого розмінування, і підкреслив, що Україна цінує внесок кожної держави та організації у зміцнення сектору цивільного захисту.

«Особливо вдячні за машини механізованого розмінування (всього 106 в системі МВС України), високоякісні засоби індивідуального захисту, броньовані машини для перевезення особового складу та вибухонебезпечних предметів, металодетектори та іншу критично важливу допомогу», - сказав він.

Читайте також: Французька компанія відправить Україні обладнання для підводного розмінування

Крім того, заступник міністра зазначив, що Україна досягла значного прогресу в питанні застосування інноваційних технологій для гуманітарного розмінування та поєднує їх із традиційними методами для досягнення максимальної ефективності та якості.

«Уже працюють безпілотні літальні апарати з магнітометрами, які фіксують аномалії на поверхні, тим самим ідентифікуючи місця знаходження боєприпасів», - поінформував Драп’ятий.

Як повідомляв Укрінформ, станом на початок року у розпорядженні МВС була 101 машина механізованого розмінування.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: