Виплата родинам загиблих військових: комітет ВР підтримав законопроєкт про зміну термінів подачі документів

Виплата родинам загиблих військових: комітет ВР підтримав законопроєкт про зміну термінів подачі документів

Ексклюзив
Укрінформ
Комітет Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій, національних меншин і міжнаціональних відносин підтримав законопроєкт, що вносить зміни до термінів подачі документів для отримання одноразової грошової допомоги родинами загиблих військових.

Про це в коментарі Укрінформу повідомило джерело серед народних депутатів - членів комітету.

«Сьогодні наш Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій, національних меншин і міжнаціональних відносин одноголосно підтримав законопроєкт №12106 щодо уточнення порядку отримання одноразової грошової допомоги родинами загиблих військових. Ми також звертаємось до профільного комітету з питань нацбезпеки з пропозицією рекомендувати до розгляду у сесійній залі», - поінформував народний депутат.

Політик уточнив, що документом передбачені зміни до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Джерело нагадало, що чинним законодавством передбачено, що члени сімей загиблих можуть подати необхідні документи для отримання компенсацій у трирічний термін від дати загибелі.

«Спілкуючись із родинами полеглих за Україну військових, розуміємо, що така норма є несправедливою, адже ідентифікація тіла або отримання необхідних документів часто займає багато часу. У результаті — родини загиблих захисників втрачають право на допомогу через такі часові обмеження», - підкреслив співрозмовник.

Парламентарії пропонують, щоб у випадках загибелі особи під час проходження військової служби трирічний термін відраховувався не від дати смерті, а від моменту отримання родичами загиблого свідоцтва про смерть.

Читайте також: У Міноборони розʼяснили порядок отримання виплат, які належали загиблому військовому

«Сім’ї військових, які захищають нас і борються за незалежність України, мають бути захищені законом. Ми зобов’язані надати їм можливість отримати грошову допомогу у разі загибелі їхнього члена родини. Усвідомлюємо, що ці гроші не повернуть їм рідну людину, проте маємо таким чином висловити нашу вдячність, підтримати їх у найскладніший період життя та забезпечити мінімальну фінансову стабільність. Це — наш моральний обов’язок перед тими, хто віддав своє життя за Україну», - резюмував народний депутат.

Як повідомляв Укрінформ, Головне управління капітальних вкладень Міністерства оборони розробило проєкт Концепції Державної цільової програми забезпечення житлом військовослужбовців Збройних сил України та осіб, звільнених з військової служби.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: