WADA: культура допінгу в Росії надто вкорінилася

WADA: культура допінгу в Росії надто вкорінилася

Укрінформ
Виконком Міжнародного олімпійського комітету (МОК) підтримав позицію Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF) щодо боротьби з допінгом.

Про це повідомляє DW.

"МОК узяв до відома рішення Ради IAAF, а також доповідь і рекомендації робочої групи цієї асоціації. Виконком МОК сьогодні під час телефонної конференції наголосив, що повністю поважає позицію IAAF", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що рішення IAAF "повністю відповідає політиці МОК щодо нульової терпимості до допінгу, яка вже давно втілюється в життя".

Більш того, як ідеться в прес-релізі, на саміті МОК, який пройде 21 червня в Лозанні, буде розглянута ситуація в країнах, національна антидопінгова організація яких була оголошена неефективною відповідно до правил Всесвітнього антидопінгового агентства WADA.

Раніше у той же день віце-президент МОК Джон Коутс припустив, що комітет навряд чи скасує рішення IAAF щодо відсторонення легкоатлетичної збірної Росії від участі в Олімпіаді-2016 в Ріо. За словами австралійця, на саміті МОК рішення IAAF буде перевірено, проте відміна дискваліфікації російської збірної "стала б для нього великим сюрпризом".

"Усунути національну асоціацію - це право міжнародної федерації, і я не думаю, що ми (МОК) скасуємо це рішення", - наводить слова Коутса агентство dpa.

Підтримку рішенням асоціації легкоатлетичних федерацій висловив і президент Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА) Крейг Ріді, який сказав також, що не побачив ніяких кардинальних змін в Росії у ставленні до допінгу навіть після скандалу.

"Культура допінгу в Росії настільки вкоренилася, що я думаю, буде краще для всього іншого спорту в усьому світі, якщо на Росію будуть накладені санкції, хоча це і зачіпає ряд атлетів, які не замішаних в застосуванні допінгу" - сказав Ріді.

Нагадаємо, 17 червня в IAAF ухвалили одноголосне рішення про недопуск російських легкоатлетів на літні Олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро. При цьому, як підкреслив глава інспекційної комісії IAAF Руне Андерсен, у спортсменів, які зможуть довести, що не приймали допінг, залишається можливість претендувати на участь в Олімпійських іграх, але не під прапором Росії, а під егідою IAAF.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-